Dlaczego warto kupić składany rower?

Antoni Kwapisz
10.09.2021

Jeszcze na początku lat 90. XX wieku można było je znaleźć w niemal każdej piwnicy, ale później zostały wyparte przez coraz popularniejsze „górale”, BMX-y czy w końcu modele miejskie. Rowery składane, bo o nich mowa, powoli wracają do łask. Można je kupić w Internecie, sklepach stacjonarnych i często osiągają wręcz zawrotne ceny. Dlaczego warto kupić taki rower? Jakie są najważniejsze zalety składaków? Dowiesz się tego z naszego poradnika.

Możliwość zabrania roweru gdziekolwiek się chce

To olbrzymia zaleta w porównaniu ze zwykłymi rowerami, których nie da się tak łatwo złożyć. Chcąc zabrać klasyczny rower na przykład na wypad za miasto musisz mieć albo bagażnik dachowy, albo na hak, ewentualnie złożyć tylne siedzenia i przewieźć jednoślad w aucie – ta ostatnia opcja odpadnie jednak w sytuacji, gdy samochodem podróżują więcej niż 2 osoby.

Bardzo łatwy przewóz autobusem, tramwajem, pociągiem

Na ten argument powinny zwrócić uwagę osoby, które planują zakup roweru do codziennego poruszania się po mieście. Bywają sytuacje, gdy konieczne będzie skorzystanie z komunikacji zbiorowej, na przykład w czasie ulewy. Wtedy wystarczy tylko jednym ruchem złożyć rower i można bez problemu zapakować go do autobusu, tramwaju etc.

Idealny wybór na wakacje

Zakup składanego roweru gorąco polecamy osobom, które uwielbiają jeździć na rowerze podczas wakacji, ale nigdy nie mogły zabrać ze sobą jednośladu z powodu braku miejsca w aucie. To świetna opcja na aktywne spędzenie wakacji, zwłaszcza na dużym kempingu, którego przemierzanie pieszo będzie męczące i czasochłonne.

Opcja napędu elektrycznego

Na rynku bez problemu znajdziemy dziś elektryczne rowery składane, które śmiało można traktować w kategorii pełnoprawnego środka lokomocji na co dzień. Taki rower jest fajną alternatywą dla samochodu, skutera czy komunikacji zbiorowej. Jazda na nim nie męczy, dlatego możesz z niego korzystać nawet dojeżdżając do biura w garniturze.

Zajmuje mało miejsca w piwnicy czy w garażu

Zalety składanego roweru docenisz także poza sezonem, czyli zimą, kiedy bez problemu schowasz go w nawet mocno już zagraconej piwnicy, garażu czy nawet na strychu. Taki rower po złożeniu zajmuje tak mało miejsca, że można się nawet pokusić o przechowywanie go w mieszkaniu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.