Dlaczego warto kupić przyczepkę towarową do firmy remontowej?

Marek Szydełko
23.10.2023

Usługi remontowe to bardzo dochodowy biznes, pod warunkiem, że są świadczone profesjonalnie. Pozwala to pozyskiwać klientów z polecenia i nie ponosić wysokich kosztów marketingu. Nie obejdzie się oczywiście bez inwestycji, do których zaliczymy zakup przyczepki towarowej. Dlaczego warto, a wręcz trzeba ją kupić do firmy remontowej? Oto kilka argumentów.

Zwiększenie możliwości przewozowych

Przyczepka towarowa to super praktyczne wyposażenie firmy remontowej, które umożliwi swobodne przewożenie narzędzi i materiałów budowlanych oraz remontowych. Wraz z rozwojem biznesu stanie się to koniecznością, dlatego warto zawczasu zainwestować we własną przyczepkę i nie ponosić wysokich kosztów jej wynajmu.

Zakup materiałów w imieniu klienta

Wielu inwestorów nie ma ani czasu, ani ochoty, by we własnym zakresie kupować potrzebne materiały i organizować ich transport do mieszkania czy domu. W takiej sytuacji firma remontowa może zaoferować wzięcie tego na własne barki, oczywiście za dodatkowym wynagrodzeniem. Potrzebna do tego będzie przyczepka towarowa, która pozwoli przewieźć np. worki z gładzią szpachlową, wylewką samopoziomującą, płyty GK etc.

Brak konieczności zakupu większego auta

Może się okazać, że za jakiś czas obecne auto będzie już stanowczo zbyt małe do przewożenia i pracowników, i narzędzi oraz materiałów remontowych. Zakup większego samochodu to spory wydatek, nieporównywalnie z zakupem przyczepki towarowej. Można więc uznać tę drugą opcję za ekonomiczną inwestycję.

Przyda się do porządków po remoncie

Jeśli klient zleca kompleksową usługę, obejmującą również posprzątanie po remoncie, w tym wywóz gruzu i innych odpadów, to własna przyczepka będzie nieodzowna. Pozwoli szybko pozbyć się odpadów poprzez zawiezienie ich np. do lokalnego PSZOK, za co firma remontowa oczywiście otrzyma dodatkowe wynagrodzenie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie