Dlaczego warto kupić przyczepkę rowerową?

Maciej Piwowski
27.04.2021

Przyczepki rowerowe miały swoje pięć minut kilka lat temu. Obecnie coraz rzadziej widuje się je na ulicach, ponieważ rodzice chętniej wybierają foteliki – są tańsze i mniej kłopotliwe w przechowywaniu. To jednak wcale nie oznacza, że przyczepki odchodzą do lamusa. Nadal warto zainwestować w taki sprzęt, a najważniejsze argumenty omawiamy w naszym poradniku.

Wygoda dziecka

Nie ma nawet o czym mówić – przyczepka rowerowa jest dużo wygodniejsza niż jakikolwiek fotelik dostępny na rynku. Dziecko przede wszystkim ma w niej dużo miejsca, co pozwala mu zachować względną swobodę ruchów. Może się komfortowo ułożyć do spania, pobawić zabawkami, poobserwować otoczenie. Jest to również wygodne dla rodzica ciągnącego przyczepkę, który nie martwi się o to, czy dziecku nie opada główka, czy nie zsuwa się kask itd.

Warto wiedzieć

Na rynku są dostępne przyczepki zarówno dla jednego, jak i dwojga czy nawet trojga dzieci. To idealny wybór dla większej rodziny.

Bezpieczeństwo

Wbrew obiegowej opinii przyczepki rowerowe są nawet bezpieczniejsze niż foteliki. Mówimy tutaj oczywiście o atestowanych, solidnych konstrukcjach renomowanych producentów, a nie o popularnych samoróbkach. Przyczepka chroni dziecko z każdej strony, nawet w razie wywrócenia się (co jest mało prawdopodobne) maluch z niej nie wypadnie, ponieważ jest przypięty pasami.

Wielofunkcyjność

Przyczepki rowerowe mają tę fajną cechę, że można z nich korzystać nie tylko podczas rodzinnych wycieczek rowerowych. Śmiało da się nimi zastąpić standardowe wózki spacerowe. Jest to również świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy np. jedno z rodziców preferuje jazdę na rowerze, a drugie jest zapalonym biegaczem – przyczepka jest bardzo wygodna podczas joggingu.

Dodatkowa przestrzeń do przechowywania

Wybierając się na rodzinną wycieczkę rowerową zawsze trzeba ze sobą zabrać mnóstwo rzeczy. Nie wszystko zmieści się do plecaka czy sakw rowerowych. W takiej sytuacji przyczepka będzie nieocenionym udogodnieniem, ponieważ oferuje liczne kieszenie oraz sporo miejsca w samej gondoli. Bez problemu spakujemy więc czy to wodę, czy podwieczorek lub jakieś przekąski i ubrania na zmianę dla dziecka.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.