Dlaczego warto kupić ogrodzenie panelowe?

Antoni Kwapisz
12.09.2023

Ogrodzenie panelowe to bardzo popularne rozwiązanie. Decydują się na nie osoby, które przy ograniczonym budżecie chcą zyskać solidne, estetyczne i bezobsługowe ogrodzenie prywatnej posesji. Panele można kupić w każdym markecie budowlanym, podobnie jak słupki i podmurówkę. Można też zlecić kompleksową realizację profesjonalnej firmie. W naszym artykule podajemy konkretne argumenty przemawiające za zakupem ogrodzenia panelowego.

Nie rdzewieje

Ten typ ogrodzenia szczególnie można polecić osobom, które muszą ogrodzić działkę od strony ruchliwej ulicy, zwłaszcza gruntowej. Ogrodzenie panelowe może być regularnie zalewane wodą spod kół samochodów, co nie zrobi na nim żadnego wrażenia. Nie ma mowy o pojawieniu się rdzy.

Nie wymaga konserwacji

Ogrodzenie panelowe jest całkowicie bezobsługowe. Po wykonaniu ogrodzenia można już o nim zapomnieć. Nie trzeba go ani malować, ani usuwać z niego rdzy, ani myć itd. Jeśli więc szukasz ogrodzenia na lata, które nie będzie wymagać Twojej uwagi, to trudno o lepszy wybór.

Jest lekkie

To ważna zaleta w sytuacji, gdy planujemy wykonanie ogrodzenia na niestabilnym gruncie i nie chcemy wydawać majątku na betonową podbudowę. Lekkość poszczególnych elementów ogrodzenia ułatwia również ich przetransportowanie np. z marketu.

Można je w dowolnej chwili rozebrać

Gdyby w przyszłości pojawiła się konieczność częściowego rozebrania ogrodzenia, na przykład po to, aby wpuścić na teren koparkę czy samochód z HDS-em, to nie będzie z tym żadnego problemu. Wystarczy tylko odkręcić kilka paneli, zdemontować podmurówkę i wyciąć słupki.

Rozsądna cena

Ogrodzenie panelowe to jedno z najtańszych rozwiązań – mniej zapłacimy tylko za ogrodzenie z siatki. Cena za metr bieżący, obejmująca panel, słupek, obejmy i podmurówkę, waha się od około 100 do 150 zł, co jest bardzo atrakcyjną stawką za kompleksową realizację inwestycji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie