Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza do domu?

Maciej Piwowski
07.07.2022

Oczyszczacz powietrza przestał być już traktowany w kategorii luksusu. Coraz częściej stanowi podstawowy element wyposażenia domu. Jeśli rozważasz zakup takiego urządzenia, ale wciąż się wahasz, to w naszym poradniku znajdziesz kilka argumentów przemawiających za zainwestowaniem w oczyszczać powietrza do domu.

Idealne rozwiązanie dla alergików

Podstawowym zadaniem oczyszczacza jest wychwytanie różnego rodzaju zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu. Chodzi nie tylko o cząsteczki smogu, ale także alergeny wziewne, takie jak pyłki roślinne, odchody roztocza kurzu domowego czy sierść zwierząt.

Będąc alergikiem naprawdę warto zaopatrzyć się w oczyszczacz, który znacząco podniesie Twój komfort w okresie wzmożonej aktywności alergenów.

Łatwiejsze utrzymanie czystości w domu

Oczyszczacz powietrza bardzo dobrze radzi sobie z kurzem, zmniejszając tempo jego powstawania. Jeśli więc dziś musisz niemal codziennie ścierać kurze z mebli i z podłogi, to najwyraźniej czas najwyższy zainwestować w oczyszczacz.

Recepta na smog

Większość osób decyduje się na zakup oczyszczacza powietrza w celu ochrony przed smogiem. To poważny problem, który powoduje nawet kilkadziesiąt tysięcy zgonów rocznie. Niska jakość powietrza daje się we znaki nie tylko osobom przebywającym na zewnątrz. Cząsteczki smogu mogą z łatwością przenikać do mieszkań i domów, a najskuteczniejszym sposobem na to jest właśnie oczyszczacz.

Optymalne warunki klimatyczne we własnym domu

Oczyszczacze powietrza nie tylko usuwają zanieczyszczenia, ale także mogą jonizować i nawilżać powietrze w pomieszczeniu. Dzięki temu znacząco poprawia się komfort domowników. Powietrze jest świeże, pozbawione nieprzyjemnych zapachów.

Niskie koszty używania oczyszczacza powietrza

Nie musisz się obawiać, że oczyszczacz nadszarpnie Twoim budżetem domowym. Urządzenie zużywa niewielkie ilości energii, porównywalne do lodówki, co w skali roku przekłada się na około 100-150 złotych. Filtry zastosowane w oczyszczaczu można natomiast myć.

Dobry oczyszczacz powietrza z wielostopniowym systemem filtracji można kupić już za mniej niż 1000 złotych. To inwestycja na lata, którą zdecydowanie warto rozważyć.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.