Dlaczego warto kupić elektroniczny pastuch dla psa?

Krzysztof Jagielski
25.02.2021

Większość właścicieli przydomowych ogrodów i psów zmaga się z dokładnie tym samym problemem: jak skutecznie zabezpieczyć wypielęgnowane rabaty przed ciekawskim pupilem? To nie jest takie proste, ponieważ psy z natury chcą dokładnie poznać teren wokół domu, a trudno też trzymać zwierzaka na uwięzi. Świetnym rozwiązaniem jest tutaj elektroniczny pastuch dla psa. Nie tylko ochroni rośliny przed zdewastowaniem, ale także zminimalizuje ryzyko ucieczki czworonoga z posesji. Jak to właściwie działa? Dlaczego warto kupić elektroniczny pastuch dla psa?

Co to jest?

Elektroniczny pastuch dla psa działa na bliźniaczej zasadzie, jak pastuchy dla zwierząt gospodarskich. Zestaw składa się z przewodu zasilającego, który pełni funkcję anteny (układa się go w gruncie – wyznacza obszar, po którym może poruszać się pies). Kabel/antena łączy się z centralką, natomiast ostatnim elementem jest nadajnik mocowany do obroży psa.

W momencie, gdy pupil zbytnio zbliży się do niewidzialnego kojca, nadajnik zacznie wydawać sygnał dźwiękowy. Jeśli pies nie zareaguje, wówczas zostanie uruchomiony impuls elektryczny. Nie jest on na tyle silny, aby spowodował jakiekolwiek obrażenia czy wyrządził psu krzywdę. Zwierzak jednak na pewno go odczuje. Po kilku takich próbach pies sam nauczy się, że nie może przekraczać linii swojego terenu, czyli np. zbliżać się do wypielęgnowanych rabatek, placu zabaw dla dzieci, podjazdu do garażu etc.

Zalety elektronicznego pastucha dla psa

Podstawową zaletą tego rozwiązanie jest jego skuteczność. Pastuch elektryczny sprawdza się tak samo dobrze, jak fizyczny kojec, ale jest przy tym o wiele estetyczniejszy. Nie zaburza przestrzeni ogrodu, nie wymaga czasochłonnych i kosztownych prac związanych z wykonaniem ogrodzenia.

Pastuch elektroniczny jest rozwiązaniem humanitarnym – wbrew temu, co można sobie pomyśleć po przeczytaniu krótkiego opisu działania systemu. Nie chodzi tutaj wcale o sprawianie psu bólu, ale o to, by zwierzę zakodowało sobie, co mu wolno, a których granic ogrodu nie powinien przekraczać.

Dzięki pastuchowi elektronicznemu możemy bez obaw zostawić psa w ogrodzie nie martwiąc się o to, że zniszczy rośliny, ucieknie czy zrobi sobie krzywdę podczas próby sforsowania ogrodzenia. W dodatku jest to rozwiązanie niewymagające żadnej uwagi ze strony człowieka, niezawodne, działające całodobowo i bardzo tanie – szczególnie w porównaniu z budową tradycyjnego kojca.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.