Dlaczego warto kupić crossovera do miasta?

Mateusz Nowak
04.05.2021

Crossover to samochód, który z wyglądu przypomina SUV-a, ale jest od niego zauważalnie mniejszy. Ma zwartą, wysoką bryłę nadwoziową, duże koła oraz sprawia wrażenie przystosowanego do jazdy w terenie – co zwykle nie ma nic wspólnego z rzeczywistością (w crossoverach bardzo rzadko stosuje się napęd na cztery koła, nadwozie jest samonośne, a nie zbudowane na ramie). Crossover nie sprawdzi się więc na bezdrożach, za to doskonale poradzi sobie w zatłoczonym mieście. Dlaczego warto kupić taki samochód na dojazdy do pracy, zakupy czy odwożenie dzieci do szkoły/przedszkola? Sprawdź te argumenty.

Crossovery są bardzo zwinne

Choć mogą sprawiać wrażenie nieco ociężałych, to w rzeczywistości crossovery świetnie sprawdzają się w zatłoczonym mieście. Są to samochody o krótki rozstawie osie, praktycznie pozbawione typowych dla np. kombi zwisów nadwozia, co ułatwia manewrowanie na ciasnych parkingach czy zmianę pasa ruchu w korku.

Podwyższone zawieszenie bardzo przydaje się w mieście

Dobrym przykładem będzie tutaj podjeżdżanie pod wysokie krawężniki, których w mieście przecież nie brakuje. Podwyższone zawieszenie eliminuje ryzyko uszkodzenia np. miski olejowej. Takie auta dobrze radzą sobie z pokonywaniem dziur i nierówności, dużo łatwiej można w nich znaleźć miejsce parkingowe.

Wysoka pozycja za kierownicą

Jedni kierowcy ją lubią, inni już niekoniecznie. Nie można natomiast nie zgodzić się z argumentem, że wysoka pozycja za kierownicą jest bardzo komfortowa podczas jazdy w mieście. Pozwala lepiej obserwować wydarzenia na drodze, dostrzegać dziury czy inne przeszkody, a także eliminuje konieczność wychylania się, by zobaczyć sygnalizację świetlną.

Wygodny dostęp do bagażnika

Co prawda crossovery nie grzeszą dużą pojemnością bagażnika, ale za to jest on bardzo łatwo dostępny. Nie trzeba w nim nurkować, schylać się – wszystko jest pod ręką (zwłaszcza w modelach wyposażonych w praktyczne schowki i systemy mocowania siatek czy toreb). To na pewno będzie duży atut z punktu widzenia osób poruszających się po mieście, często jeżdżących na zakupy.

Wygodniejsze wkładanie dziecka do fotelika

Nieprzypadkowo crossovery są uwielbiane przede wszystkim przez kobiety, które najczęściej wożą ze sobą dzieci – na przykład podwożąc je do szkoły czy przedszkola. Podwyższone nadwozie bardzo ułatwia wkładanie dziecka do fotelika, szczególnie do jazdy tyłem – nie trzeba się przy tym schylać i frustrować zapinaniem pasów.

 Artykuł powstał przy współpracy lab4baby.pl

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.