Dlaczego warto kupić blaszany garaż na czas budowy domu?

Piotr Kowalczyk
29.07.2021

Budowa domu jednorodzinnego systemem gospodarczym jest świetnym sposobem na oszczędności – mając głowę na karku i trochę wolnego czasu można stać się właścicielem sporego domu i wydać przy tym mniej, niż kupując mieszkanie w mieście. Wiążę się z tym jednak szereg obowiązków. Jedną z pierwszych decyzji, jaką musi podjąć inwestor, jest zagospodarowanie placu budowy. Bardzo przyda się tutaj blaszany garaż. Sprawdź, dlaczego warto go kupić.

Najtańsza opcja przechowywania materiałów

Blaszany garaż o standardowych wymiarach 3x5 metrów można kupić za około 2500 złotych. Nie jest to duża kwota w porównaniu z zakupem np. przyczepy kempingowej (tzw. stróżówki), z którą po budowie nie bardzo wiadomo, co zrobić. Droższa będzie również budowa domku gospodarczego z drewna i płyt OSB. Jeśli więc skupiamy się na względach ekonomicznych, to garaż blaszany jest bezkonkurencyjny.

W takim garażu można przechowywać materiały budowlane, które nie powinny być wystawione na działanie warunków atmosferycznych, jak cement, różne zaprawy, wapno etc. Posłuży on również ekipie budowlanej np. do zjedzenia śniadania w normalnych warunkach.

Szybki montaż

Montaż garażu blaszanego zajmuje kilkadziesiąt minut – i to w niespiesznym tempie. Garaż przyjeżdża na plac budowy gotowy do zmontowania, składając się z kilku elementów, z których połączeniem poradzą sobie dwie osoby, nawet niemające w tym żadnego doświadczenia.

Możliwość wykorzystywania garażu także po budowie

Po zakończeniu budowy wcale nie musisz się pozbywać garażu blaszanego. Śmiało można go wykorzystać, jako domek narzędziowy, składzik czy dodatkowy garaż na drugi samochód. Nie ma problemu z tym, aby obić konstrukcję drewnem czy po prostu ją otynkować, aby w ten sposób poprawić estetykę garażu i dopasować go do wyglądu ogrodu.

Bezproblemowa sprzedaż (bez dużej straty)

Popyt na garaże blaszane jest tak duży, że jeśli po budowie postanowisz się go pozbyć nie będziesz mieć problemu z szybkim znalezieniem nabywcy. W dodatku będziesz w stanie uzyskać niewiele niższą cenę od tej, jaką pierwotnie za niego zapłaciłeś. Wynika to z tego, że ludzie chcą kupować garaże po sąsiedzku na swoje budowy i chętnie zapłacą nawet nieco więcej, byle tylko nie mieć problemów z transportem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.