Dlaczego NIE WARTO kupować dziecku nowych rolek?

Andrzej Winnicki
14.03.2023

Rolki, nazywane też łyżworolkami, to jedno ze standardowych życzeń dzieci, które proszą rodziców o zakup nowego sprzętu sportowego. I choć cena nie jest szczególnie wygórowana (dobre rolki można kupić za około 250-300 złotych), to jednak radzimy wstrzymać się z wizytą w sklepie. W tym artykule podajemy kilka konkretnych argumentów przemawiających za tym, aby jednak nie kupować dziecku nowych rolek – i wcale nie chodzi tutaj o skąpienie pieniędzy.

Nie wiadomo, czy dziecko zakocha się w tej formie aktywności fizycznej

Jazda na rolkach jest bardzo przyjemna, natomiast też wyczerpująca fizycznie i ograniczona rodzajem podłoża. Chodzi o to, że rolki nie wszędzie się sprawdzą. Jeśli dziecko wyjdzie na nich na dwór, to może się okazać, że za chwilę i tak przyniesie je do domu, ponieważ koledzy wolą bawić się w piasku czy na trawie.

Lepiej zacząć od nauki

Nauka jazda na rolkach to trudny etap, który oznacza mnóstwo siniaków i otarć naskórka. Nie każde dziecko będzie mieć w sobie tyle samozaparcia, aby wytrwale ćwiczyć technikę i podnosić swoje umiejętności.

Rozsądniej jest zatem zabrać dziecko do lokalnej wrotkarni, w której można wypożyczyć rolki i urządzić kilka lekcji. Jeśli pociecha nie złapie bakcyla, to rodzice przynajmniej zaoszczędzą sporo pieniędzy.

Jest zatrzęsienie ofert sprzedaży używanych rolek w idealnym stanie

Najlepszym dowodem na to, że nie warto kupować dziecku nowych rolek, jest wysyp ofert sprzedaży używanego sprzętu na OLX. Wiele sprzedawanych rolek jest w idealnym stanie, co dowodzi tego, że były nietrafionym prezentem.

Jeśli więc koniecznie chcesz sprawić dziecku rolki, to naszym zdaniem lepszym wyborem będzie zakup sprzętu z drugiej ręki, za dużo niższą cenę.

Argument fizjologiczny

Na koniec zostawiliśmy powód, który przemówi do wyobraźni każdego rodzica. Dziecko bardzo szybko rośnie, przez co jest pewne, że kupione dziś rolki w przyszłym roku będą już za małe. Dlatego radzimy jednak zainteresować się ofertą rynku wtórnego, a ewentualnie docelowe rolki – już z bardzo wysokiej półki – kupić dopiero wtedy, gdy stopa dziecka przestanie tak błyskawicznie rosnąć.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie