Dlaczego fotelik samochodowy TRZEBA kupić w sklepie stacjonarnym?

Remigisz Szulc
23.02.2018

Gwoli ścisłości: niekoniecznie trzeba kupić, ale bezwzględnie należy przymierzyć. Wielu rodziców popełnia klasyczny błąd i decyduje się zamówić fotelik dla dziecka przez Internet, licząc na drobne oszczędności i wygodę. Pamiętajmy jednak, że chodzi tutaj przede wszystkim o bezpieczeństwo przewożenia pociechy. Jeśli jest ono dla Ciebie najważniejsze, nie unikniesz wizyty w sklepie stacjonarnym. Dlaczego? Przeczytaj.

Fotelik musi pasować do kanapy samochodu

Z ust nieprofesjonalnych, przypadkowych sprzedawców często można usłyszeć, że przecież foteliki są uniwersalne i pasują do każdego samochodu. To oczywiście wierutna bzdura. Pomocne nie będą nawet informacje od producenta fotelika, który deklaruje kompatybilność z danym autem. Bez przymiarki po prostu się nie obejdzie.

Każdy samochód ma inaczej wyprofilowaną tylną kanapę. To z kolei wpływ na kąt, jaki można uzyskać w danym foteliku – jest to niezwykle ważne w przypadku fotelików RWF, czyli do jazdy tyłem (najbezpieczniejszy sposób przewożenia dziecka). Może się więc okazać, że zakupiony w Internecie fotelik jest zbyt pionowy, przez co dziecku będzie w nim niewygodnie.

Fotelik musi pasować do dziecka

Koniecznie pamiętaj o zasadzie, że fotelik samochodowy wybieramy razem z dzieckiem. Musisz zabrać malucha do sklepu, by dopasować pociechę do wybranego modelu. Często jest tak, że fotelik dobrze pasuje do kanapy, ale niestety dziecku jest w nim niewygodnie. Foteliki mają różne konstrukcje i dobrze będzie przymierzyć 5-6 modeli, co umożliwi tylko dobrze zaopatrzony sklep stacjonarny.

Oszczędność czasu

Pomimo faktu, że trzeba znaleźć chwilę na wycieczkę do sklepu stacjonarnego, to i tak można uznać to za dużą oszczędność czasu. Wyobraź sobie, że nabywasz fotelik w Internecie bez wcześniejszej przymiarki, po czym okazuje się, że ten model nie pasuje do Twojego samochodu. Co robisz? Możesz oczywiście zwrócić fotelik, ale to trochę potrwa.

Decydując się na zakup w sklepie stacjonarnym, w jednym miejscu masz do dyspozycji kilkanaście czy kilkadziesiąt modeli fotelików. Doświadczony sprzedawca z pewnością dobierze optymalne rozwiązanie, zarówno pod kątem bezpieczeństwa dziecka, jak i zasobności portfela rodzica.

Między bajki włóż myślenie, że w sklepach stacjonarnych z fotelikami samochodowymi jest drożej. To nieprawda. Takie sklepy w większości też oferują sprzedaż internetową, dlatego możesz liczyć na zbliżone ceny. W przypadku droższych fotelików zawsze istnieje też pole do negocjacji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.