Czy warto kupować zamienniki oryginalnych główek szczoteczek do zębów?

Mariusz Siwko
07.08.2023

Wiele osób przeszło już ze zwykłej szczoteczki na elektryczną, ani przez moment nie żałując tej decyzji. Szczególnie popularne są szczoteczki rotacyjne. Kupując konkretny model często nie zwracamy uwagi na to, że oryginalne główki – wymienianie średnio co 3 miesiące – są stosunkowo drogie. Wówczas zaczyna się szukanie tańszych zamienników. Czy rzeczywiście warto je kupować? Sprawdź to w naszym poradniku.

Zamienniki mogą pozytywnie zaskoczyć jakością

To, że główka nie jest produkowana przez producenta szczoteczki, wcale nie oznacza, że mamy do czynienia z tandetną podróbką. Można tutaj sięgnąć po analogię z rynkiem motoryzacyjnym, gdzie zamienniki oryginalnych części oferują dobrą jakość w przystępnej cenie.

Ważne, aby zamiennik perfekcyjnie pasował do szczoteczki

Największym problemem jest dopasowanie zamiennika do szczoteczki. Nie jest tajemnicą, że producenci szczoteczek rotacyjnych i sonicznych bronią się przed zamiennikami, wprowadzając nietypowe mocowania i tym samym zmuszając klientów do kupowania oryginalnych główek.

Wszystko rozbija się o cenę

Jeśli różnica w cenie między zamiennikiem o oryginałem wynosi do kilku złotych na pojedynczej główce, to rzeczywiście nie ma sensu „bawić się” w zamienniki, które nie wiadomo, czy w ogóle będą pasować do szczoteczki. Częściej jednak ta różnica sięga kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu złotych i wówczas mamy już nad czym myśleć.

Poluj na promocje

Jeśli nie chcesz ryzykować z zamiennikami, to wykorzystaj Internet do znalezienia atrakcyjnych promocji na oryginalne główki do swojej szczoteczki. Często na takie promocje można się natknąć w stacjonarnych drogeriach. Dobrym pomysłem będzie też kupienie główek na np. dwuletni zapas.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie