Czy warto kupić łóżko kontynentalne?

Marta Szydełko
19.11.2018

Łóżko kontynentalne to coraz popularniejsze rozwiązanie w naszym kraju. Moda na nie przyszła do nas z USA, gdzie takie łóżka są standardem. Bez wątpienia prezentują się one niezwykle efektownie i jest to główny powód, dla którego coraz więcej osób wybiera je zamiast klasycznych łóżek ramowych. Czy jednak rzeczywiście warto kupić łóżko kontynentalne? W naszym poradniku wymieniamy jego najważniejsze zalety i wady.

Czym właściwie jest łóżko kontynentalne?

Łóżko kontynentalne, nazywane też hotelowym, bazuje na zupełnie inne konstrukcji. Mamy tutaj do czynienia z połączeniem drewnianej skrzyni na nóżkach (nazywanej boxspringiem) z materacem kieszeniowym. Strefę buforową stanowią sprężyny bonelowe. W zależności od modelu łóżko może się składać z jednego lub kilku materacy.

Zwykle łóżka kontynentalne są tapicerowane i wyposażone w piękne, pikowane wezgłowie. To sprawia, że świetnie pasują do sypialni w stylu glamour. Należy przy tym zwrócić uwagę na fakt, iż znaczna wysokość łóżka może utrudniać korzystanie z niego pod skosami, dlatego niekoniecznie będzie to dobry wybór do sypialni na poddaszu.

Zalety łóżka kontynentalnego

Największą z nich jest niebywały wręcz komfort spania. Ponieważ łóżko składa się z materaca kieszeniowego oraz sprężyn bonelowych, jego powierzchnia idealnie dopasowuje się do kształtu ciała. To gwarantuje wygodę. Właśnie dlatego łóżko kontynentalne można szczególnie polecić osobom mającym problemy z zasypianiem. Drugą grupę stanowią osoby z chorym kręgosłupem oraz otyłe (gruba powierzchnia materaca nie odkształca się tak pod znacznym ciężarem ciała).

Łóżko kontynentalne jest również bardzo efektowne, dlatego stanowi znakomitą alternatywę dla tradycyjnych, nieco już opatrzonych modeli ramowych. To może być piękna ozdoba sypialni, jednak tylko pod warunkiem, że dysponujemy odpowiednią ilością miejsca.

Rada

Z uwagi na znaczną wysokość łóżko kontynentalne jest wręcz idealnym wyborem dla seniorów, osób niepełnosprawnych oraz kobiet w ciąży.

Wady? W zasadzie tylko dwie

Pierwszą wadą łóżka kontynentalnego jest to, iż w przypadku, gdyby materac okazał się niewygodny, będzie go bardzo trudno wymienić. Z reguły wymaga to zmiany całego łóżka, co wiąże się oczywiście ze znacznymi kosztami.

Warto także wspomnieć o cenie. Łóżka kontynentalne są niestety bardzo drogie. Co prawda na rynku są dostępne modele w cenie już od około 1000 złotych, ale jakość ich wykonania, a szczególnie zastosowanego materaca, pozostawia wiele do życzenia. Bardzo komfortowe i estetyczne modele są niestety znacznie droższe i tutaj trzeba się liczyć z wydatkiem na poziomie od około 4000 złotych wzwyż.

Czy zatem warto? Jeśli cena nie jest przeszkodą, a dodatkowo dysponujemy dużą ilością miejsca w sypialni, to zdecydowanie tak. Łóżko kontynentalne gwarantuje bardzo wysoki komfort spania, a to przecież jest najważniejsze.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.