Czy warto kupić folię samoprzylepną na lodówkę?

Jerzy Biernacki
18.05.2018

Każda lodówka prędzej czy później ulegnie zniszczeniu. Podczas normalnej eksploatacji nie da się uniknąć drobnych zarysowań czy wgnieceń na froncie urządzenia. Taki sprzęt nie tylko nie dodaje kuchni uroku, ale wręcz ją szpeci. Na polskim rynku coraz większą popularnością cieszą się folie samoprzylepne na lodówkę, które skutecznie zasłaniają wszelkie defekty, a do tego pozwalają wprowadzić do pomieszczenia wyrazisty element dekoracyjny. Czy to rzeczywiście dobry wybór? Przeczytaj.

Zasłania, chroni i zdobi

Folia samoprzylepna na lodówkę umożliwia całkowite zakrycie frontu urządzenia, czyli powierzchni drzwi. Dzięki temu znika problem wspomnianych już uszkodzeń. Jednocześnie warto podkreślić, że dobrej jakości folia chroni front urządzenia przed dalszymi zarysowaniami i wgnieceniami.

Folia przede wszystkim pełni jednak funkcję dekoracyjną. W sklepach internetowych można wybierać spośród tysięcy wzorów, co umożliwia znalezienie takiej grafiki, która będzie idealnie dopasowana do wystroju kuchni.

Warto wiedzieć

Producenci folii samoprzylepnych na lodówkę umożliwiają również zamówienie indywidualnego projektu, w tym np. nadrukowanie na folii prywatnego zdjęcia. To super pomysł na nadanie wnętrzu indywidualnego charakteru.

Czy montaż jest trudny?

Nie, choć wymaga pewnych rąk i precyzji. Folię zamawia się na wymiar lodówki, jednak zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że konieczne będzie docięcie materiału. Podczas montażu trzeba zwrócić szczególną uwagę na wyrównanie boków i nie dopuścić, by pod folią utworzyły się nieestetyczne pęcherzyki powietrza.

Tutaj ważna rada. Nie ma sensu kupować najtańszych folii samoprzylepnych, których jakość pozostawia wiele do życzenia. Problemy zaczną się już na etapie montażu. Folia będzie krzywo docięta, a próba jej dopasowania do frontu lodówki może się skończyć nawet rozerwaniem materiału.

Zdjęcie naklejki oczywiście jest możliwe, ale należy to robić bardzo ostrożnie. Folie samoprzylepne wysokiej jakości nie zostawiają śladów kleju i nie uszkadzają frontu lodówki. To kolejny powód, dla którego nie warto na siłę  szukać oszczędności.

Czy to ma sens?

Folia samoprzylepna na lodówkę na pewno jest ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chcą tanio i szybko poprawić wygląd kuchni i zasłonić uszkodzenia na drzwiach sprzętu. Trzeba jednak pamiętać o dość problematycznym montażu. Alternatywą dla folii jest mata magnetyczna, którą montuje się znacznie łatwiej, a w dodatku lepiej chroni ona lodówkę przed skutkami uderzeń. Niestety, w ślad za tym idzie wyraźnie wyższa cena.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.