Czy warto kupić bandaż antycellulitowy?

Marek Szydełko
28.04.2020

Bandaże antycellulitowe miały być hitem domowej kosmetologii, ale wciąż nie zrobiły wielkiej kariery na naszym rynku. Po części jest to spowodowane niedostateczną promocją tego typu produktów. Czy wiedząc o tym, że takie bandaże istnieją, powinnaś zainwestować w ich zakup? Odpowiedź na to pytanie nie może być jednoznaczna, ponieważ bandaże antycellulitowe mają zarówno zalety, jak i poważne wady. Przyglądamy się im bliżej w naszym poradniku.

Czym są bandaże antycellulitowe?

Bandaże antycellulitowe to specjalne bandaże nasączone wyciągami roślinnymi, które w założeniu mają niwelować zjawisko cellulitu na poszczególnych partiach ciała. Dostępne są dwa rodzaj bandaży:

  • Ciepłe  - działają rozgrzewająco, zawierają wyciąg z cynamonu, imbiru i karnityny.
  • Zimne – działają chłodząco, zawierają wyciąg z morszczynu pęcherzykowego i listownic.

Oba rodzaje bandaży w swoim składzie zawierają również wyciąg z bluszczu, skrzypu oraz kofeinę. Celem ich stosowania jest przyspieszenie spalania tłuszczu, poprawienie krążenia krwi, redukcja tkanki łącznej oraz wzmocnienie naczyń krwionośnych. Dodatkowo producenci bandaży deklarują, że ich środki kosmetyczne zwiększają elastyczność skóry, nawilżają ją oraz stymulują organizm do produkcji kolagenu.

Bandaże stosuje się na te partie ciała, z których chcemy pozbyć się cellulitu, a przynajmniej znacząco go ograniczyć. Są bardzo wygodne w użyciu, ponieważ wystarczy tylko owinąć na przykład udo czy przyłożyć bandaże do pośladków, brzucha, ramion etc. Po około 20 minutach zdejmujemy materiał i pozostałą na skórze maź wsmarowujemy poprzez delikatny masaż. Bandaże stosuje się przez kilka tygodni, 2 razy tygodniowo. Po tym czasie powinnyśmy zauważyć pozytywne efekty.

Dlaczego warto?

Przede wszystkim dlatego, że – jak wspomnieliśmy – bandaże są banalnie łatwe w użyciu i można je zastosować we własnym domu, unikając tym samym konieczności udania się na zabieg do gabinetu kosmetycznego czy kosmetologicznego. Zachęca również dość niska cena.

Nie oczekuj cudów

Przechodzimy do meritum, czyli faktycznej skuteczności takich bandaży. Nie ma się co oszukiwać: jest to rozwiązanie, które nie spełni oczekiwań każdej z nas. Bandaże antycellulitowe mogą co prawda delikatnie zniwelować irytujący cellulit, ale nie są tak skuteczne, jak profesjonalne zabiegi. Dodatkowo nie należy ich traktować w kategorii cudownego leku na całe zło. Walka z cellulitem wymaga stosowania się do podstawowych zasad higienicznego trybu życia, a więc przejścia na zbilansowaną dietę, aktywności fizycznej, zrezygnowania z używek (przede wszystkim papierosów).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.