Czego nie kupować na prezent miłośnikowi ogrodu?

Jerzy Biernacki
11.12.2020

Znasz kogoś, kto uwielbia pracę w ogrodzie, pielęgnowanie roślin i doprowadzanie trawnika do perfekcji? Wydaje się zatem, że idealnym prezentem dla takiej osoby będzie coś ewidentnie związanego z jej pasją. To dobry kierunek, o ile nie przedobrzysz. Sprawdź, jakich prezentów nie powinno się kupować miłośnikowi ogrodu, bo można zaliczyć niezłą wpadkę i niepotrzebnie wydać pieniądze.

Kosiarka do trawy

To teoretycznie świetny prezent. Wartościowy, bardzo przydatny w ogrodzie, ułatwiający dbanie o trawnik, ale też… niepożądany przez właścicieli ogrodów. Dlaczego? Ponieważ każdy ma inne preferencje względem kosiarki. Jeśli np. obdarowana osoba marzy o modelu spalinowym, a otrzyma kosiarkę elektryczną, to raczej nie będzie z tego powodu zadowolona. Lepiej więc sobie odpuścić.

Rośliny ogrodowe

To zawsze zły pomysł, bo przecież nie wiemy, jaką koncepcję nasadzeń może mieć obdarowana osoba. Przykładowo: jeśli preferuje ona rośliny iglaste, bo nie lubi sprzątać liści, to podarowując jej np. różę wielokwiatową ryzykujemy, że krzew trafi na kompostownik. Jeśli już chcesz podarować komuś znajomemu rośliny do ogrodu, to zawsze najpierw zapytaj, co by się nadawało.

Rękawice

Każdy ma inne dłonie (rozmiar), dlatego kupowanie komuś rękawic do pracy w ogrodzie jest złym pomysłem. Takie środki ochrony osobistej trzeba kupować we własnym zakresie. Poza tym jest wiele osób, które w ogóle nie korzystają z rękawic. Szkoda więc pieniędzy i czasu na poszukiwanie odpowiedniego modelu.

Wypalarka do chwastów

Modny gadżet, z którego później mało kto korzysta. Wypalarka rzeczywiście nieźle sprawdza się do usuwania chwastów, ale musisz brać pod uwagę wariant, w którym obdarowana osoba preferuje naturalne, organiczne metody radzenia sobie z chwastami.

Środki chemiczne

Wielu ogrodników ich nie używa, bo uważają, że ogród musi prezentować symbiozę z przyrodą i stanowić dobre miejsce dla różnych gatunków roślin oraz zwierząt. Nie kupuj więc komuś środków chemicznych, jeśli nie wiesz, czy ta osoba w ogóle będzie z nich korzystać.

Donice

Niepotrzebny i raczej niepożądany prezent. Przede wszystkim trudno jest trafić w czyjś gust. Poza tym osoba obdarowana donicą może poczuć się zobowiązana do tego, aby zastosować ją w ogrodzie czy na tarasie, choć wcale nie miała tego w planach. Lepiej więc nie prowokować niekomfortowych sytuacji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.