Co warto kupić na pierwszą podróż kamperem?

Mateusz Nowak
14.04.2021

Kampery przeżywają szczyt popularności. Mnóstwo Polaków przekonuje się do tej formy podróżowania i spędzania wakacji. Pamiętajmy jednak, że aby urlop w kamperze był udany musimy zainwestować w kilka przydatnych akcesoriów. Co warto kupić na swoją pierwszą podróż kamperem? Sprawdź w naszym poradniku.

Meble campingowe

Są bardzo przydatne podczas pobytu nie tylko na campingu, ale też biwakowania na dziko. Meble campingowe charakteryzują się tym, że zajmują mało miejsca, są łatwe w składaniu i rozkładaniu oraz lekkie, a przy tym dostatecznie wygodne. Można zjeść na nich obiad czy po prostu wypoczywać na łonie natury.

Mata do położenia przed kamperem

Bardzo ważny element wyposażenia, w który warto zainwestować. Mata zabezpiecza przed wnoszeniem brudu do wnętrza kampera, tym samym ułatwiając utrzymanie porządku i czystości. Rozkładamy ją tuż przed wejściem i ustawiamy na niej meble campingowe. Taka mata musi być dość ciężka, by nie podwiewał jej wiatr – dodatkowo mocuje się ją do gruntu przy pomocy śledzi lub szpilek.

Nietłukące się naczynia

To nieodzowny element wyposażenia kampera. Naczynia powinny być wykonane z materiałów nietłukących, na przykład z tworzywa sztucznego, choć niektórzy preferują naturalne naczynia z kartonu lub drewna. Warto się w nie zaopatrzyć, ponieważ podczas jazdy kamperem może dojść do różnych sytuacji, które spowodowałby potłuczenie się tradycyjnych naczyń.

Dodatkowy akumulator z przetwornicą

Jeśli planujemy spać na dziko, to nie będziemy mieć dostępu do energii elektrycznej. W takiej sytuacji nie należy polegać tylko na akumulatorze pokładowym. Dobrze będzie zaopatrzyć się w dodatkowy akumulator z przetwornicą, który będzie wykorzystywany na przykład do ładowania komputera czy zasilania radia.

Przedsionek

Podobnie jak mata stanowi ważny element wyposażenia kampera, bezpośrednio wpływając na komfort wczasowiczów. Przedsionek chroni przed deszczem, dlatego można w nim wypoczywać przy niepogodzie. Dodatkowo zyskujemy miejsce do przechowywania różnych rzeczy, w tym mebli campingowych, rowerów etc.

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.