Co najtaniej kupisz zimą, wiosną, latem i jesienią?

Mateusz Nowak
18.01.2018

Słyszałeś o tzw. kalendarzu zakupowym? To bardzo sprytna metoda na to, by wydawać mniej, a jednocześnie kupować produkty wysokiej jakości. Chodzi tutaj o to, że niektóre produkty w danych okresach w roku osiągają szczyty cenowe, by później gwałtownie stanieć. Sprawdziliśmy, co najtaniej kupisz zimą, wiosną, latem i jesienią!

Zima

Styczeń to zdecydowanie najlepszy moment na shopping. W sklepach odzieżowych promocja goni promocję, bo powoli wchodzą nowe kolekcje. Normą są obniżki rzędu 40-70%. Szczególnie opłaca się kupować ubrania zimowe: kurtki, płaszcze, swetry, ciepłe spodnie.

W lutym z kolei warto już pomyśleć o wakacjach i obkupić się w sprzęt biwakowy, plecaki, walizki. W tym miesiącu spada już zainteresowanie zimowymi wyjazdami, dlatego sprzedawcy chętnie obniżają ceny na te produkty.

Wiosna

Wczesna wiosna jest idealnym momentem, by kupić sprzęt narciarski. Większość sklepów oferujących narty, buty i odzież po roztopach zmienia asortyment i zaczyna sprzedawać rowery. Warto to wykorzystać! W marcu i na początku kwietnia bez problemu kupisz sprzęt narciarski z nawet 50% obniżką.

W maju przychodzi świetny czas dla oszczędnych kierowców. Ruszają bowiem wyprzedaże opon zimowych – wiele modeli można kupić taniej o 40%. Dotyczy to także takich akcesoriów, jak zimowe płyny do spryskiwaczy, łańcuchy, boksy i bagażniki na narty, gumowe dywaniki.

Lato

W środku wakacji warto polować na elektronikę. Jest to czas posuchy w sklepach, które muszą jakoś podtrzymać zainteresowanie swoją ofertą. Niezawodnym sposobem jest organizowanie wyprzedaży. W lipcu i w sierpniu kup konsolę, telewizor, pralkę oraz gadżety elektroniczne.

Pod koniec sierpnia możesz także zacząć rozglądać się za letnimi ubraniami na przyszły sezon, strojami kąpielowymi oraz meblami (kończy się sezon remontów).

Jesień

Najlepszy moment na to, aby wyjechać na zagraniczne wakacje! Pod koniec września biura podróży oferują bardzo atrakcyjne ceny wczasów w europejskich kurortach. Wylot w październiku nie powinien Cię przerazić – w tym miesiącu w Grecji, na Wyspach Kanaryjskich czy na Malcie wciąż potrafi być upalnie.

Późną jesienią natomiast zainteresuj się zakupem letnich opon do samochodu oraz… klimatyzatora. Wciąż masz bowiem w pamięci nieznośny upał w domu. Urządzenie chłodzące pod koniec jesieni kupisz z bardzo wysokim rabatem.

Taki kalendarz zakupowy powinien zawisnąć na Twojej lodówce. Zerkaj do niego za każdym razem, gdy nabierzesz ochoty na wydanie pieniędzy!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.