Co kupić przed pierwszą wizytą w saunie?

Krzysztof Jagielski
10.10.2022

Szykujesz się do pierwszej wizyty w saunie i czujesz wielką ekscytację? Doskonale to rozumiemy. Jeśli Ci się spodoba, to na pewno będziesz regularnie korzystać z dobrodziejstwa sauny. Do tego pierwszego razu warto się odpowiednio przygotować, również pod kątem niezbędnych zakupów. Sprawdź, co warto mieć, aby nie tylko dobrze wyglądać, ale też czuć się komfortowo.

Klapki

Jeśli masz jakieś stare, podniszczone klapki, to teraz jest dobra okazja, aby kupić nowe. Klapki to jedyne obuwie, w jakim wolno wejść do strefy saun. Muszą być idealnie czyste, aby nie zostawiać za sobą nieestetycznych śladów i nie otrzymać reprymendy od obsługi sauny.

Szlafrok

Co prawda w dobrych saunariach goście mogą liczyć na użyczenie szlafroka, ale i tak warto mieć własny. Postaw na szlafrok ręcznikowy, czyli wykonany z chłonnej bawełny. Będzie Ci w nim ciepło, dzięki czemu przygotujesz ciało do kontaktu z bardzo wysoką temperaturą.

Ponczo do sauny

To bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które wstydzą się nagości i nie chcą prezentować swoich wdzięków przed innymi gośćmi sauny. Ponczo jest wykonane z bardzo cienkiego, ale nie przezroczystego materiału. To doskonała alternatywa dla ręcznika, zwłaszcza w saunie fińskiej.

Ręcznik

Do sauny fińskiej zawsze należy wejść z ręcznikiem, aby na nim usiąść lub się położyć, ewentualnie się nim okryć, jeśli wstydzisz się nagości. Ręcznika zwyczajowo nie zabieramy do sauny mokrej (łaźni parowej), choć możesz w nim przejść do drzwi prowadzących do takiej sauny.

Czepek

W saunie warto zabezpieczyć włosy przed działaniem bardzo wysokiej temperatury. Jest to szczególnie ważne w saunie fińskiej, w której w dodatku panuje ekstremalnie niska wilgotność powietrza. Takie warunki nie sprzyjają włosom, stąd zalecamy, aby zabezpieczyć je specjalnym, przewiewnym czepkiem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.