Co kupić na urodzinki dziecka w domu?

Antoni Kwapisz
19.10.2022

Urodzinowa imprezka dla dzieci w domu to zawsze spore wyzwanie dla rodziców, którzy muszą wszystko zaplanować, pilnować powierzonych pociech, a przy tym zadbać o dobrą zabawę najmłodszych. Schody zaczynają się już na etapie kompletowania potrzebnych rzeczy. Spokojnie, spieszymy z gotową listą, która ułatwi Ci szybkie zrobienie urodzinowych zakupów. Nie pomiń żadnej pozycji!

Papierowe talerzyki i kubeczki

Naprawdę nie warto fundować sobie całego wieczoru spędzonego na zmywaniu naczyń po urodzinkach dziecka. Kup papierowe talerzy i kubeczki, najlepiej z postaciami z ulubionej bajki pociechy, które po imprezce wystarczy wyrzucić do śmieci.

Jednorazowe sztućce

Tutaj radzimy, aby postawić na sztućce drewniane – w ten sposób można od małego uczyć dziecko postawy ekologicznej, czyli ograniczania użycia plastiku. Jednorazowe sztućce nadają się do recyklingu, a nie kosztują wiele i również są super praktyczne po imprezce.

Serwetki

Kolejna obowiązkowa pozycja na liście urodzinkowych zakupów. Serwetki z „Psim Patrolem” czy „Doktor Dosią” to super dodatek na imprezowym stole, który w dodatku uchroni obrus przed totalną katastrofą, a dzieciom ułatwi zadbanie o higienę.

Wstążki

Tanie wstążki do pakowania prezentów śmiało mogą nam zastąpić gotowe ozdoby, na przykład girlandy. Wystarczy porozwieszać je na lampach, karniszu czy przymocować do krzeseł, aby wprowadzić urodziny klimat do pomieszczenia, w którym ma się odbyć zasadnicza część imprezki.

Balony

Uzupełnieniem dla wstążek muszą być oczywiście baloniki. Wszystkie dzieci je uwielbiają! To niedrogie, a dające mnóstwo frajdy elementy wystroju, które można przymocować do różnych powierzchni np. w salonie, zostawiając też kilka sztuk luzem do kreatywnej zabawy (np. domalowanie buźki, taniec z balonikiem etc.).

Zapas ręczników papierowych

Oj tak, ręczniki papierowe na pewno się przydadzą, choćby do szybkiego ratowania sytuacji, gdy kawałek tortu wyląduje na podłodze. Przygotuj sobie zapas ręczników, dzięki którym łatwiej będzie Ci zadbać o porządek w trakcie imprezy, a później po niej posprzątać.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.