Co kupić na prezent na 40-stkę? Te pomysły są zawsze trafione!

Jerzy Biernacki
13.01.2020

Czterdzieste urodziny, podobnie jak każde inne okrągłe, to świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę i zaprosić na nią rodzinę oraz przyjaciół. Akurat 40-stka w naszym kraju ma szczególne znaczenie – jest to symboliczny moment wejścia w wiek średni, a więc (oczywiście tylko w teorii) ostatnia okazja, aby się młodzieńczo wyszaleć. Dlatego jeśli ktoś zaprosił Cię na swoją czterdziestkę, postaw na niesztampowy, kreatywny prezent. Kilka fajnych i zawsze trafionych pomysłów znajdziesz w naszym poradniku.

Wino z rocznika jubilata

To rewelacyjny, a przy tym bardzo symboliczny i adekwatny do okazji prezent. Czterdziestka jest jeszcze na tyle „bezpiecznym” wiekiem, że spokojnie da się znaleźć wino z tego rocznika, które nie będzie przesadnie drogie. Ofert szukaj przede wszystkim w Internecie lub w dobrych sklepach winiarskich, które są w stanie sprowadzić odpowiednie wino na zamówienie.

Coś ekstremalnego

Tutaj wybór jest ogromny. Świetnym prezentem na czterdziestkę, zarówno dla kobiety, jak i faceta, będzie opłacona atrakcja z dreszczykiem emocji. Może to być np. weekend z off-roadem, skok ze spadochronem, wypad survivalowy czy lot szybowcem. Takie prezenty są zawsze pozytywnie odbierane, również dlatego, że nie da się ich kupić przy okazji, w pierwszym-lepszym sklepie, co dobrze świadczy o zaangażowaniu autora upominku.

Spełnienie marzenia

W porozumieniu z najbliższą jubilatowi osobą (mężem, żoną) warto pomyśleć o takim prezencie, który rzeczywiście będzie spełnieniem jakiegoś marzenia. Oczywiście nie musi to być zaraz opłacona wycieczka na Bali. Fajnym prezentem dla faceta może być chociażby przejażdżka sportowym samochodem po torze wyścigowym, a dla kobiety bilet na koncert ulubionego artysty w pakiecie obejmującym osobiste spotkanie z nim za kulisami.

Prezent „z jajem”

Jeśli jesteście bardzo blisko z jubilatem i znacie się, jak łyse konie, to spokojnie możesz sobie pozwolić na podarowanie mu czegoś, co nie jest do końca parlamentarne. Erotyczne gadżety, koszulka z zabawnym nadrukiem, kreatywnie zapakowany alkohol lub cokolwiek innego, niezahaczającego o sztampę, to zawsze dobry pomysł na prezent dla czterdziestolatki lub czterdziestolatka – zwłaszcza, jeśli ma dystans do siebie i do życia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.