Co kupić na początek przygody z morsowaniem?

Andrzej Winnicki
17.02.2021

Morsowanie stało się szalenie popularne w naszym kraju. To świetny sposób na odskocznię od pandemicznych trosk, a także na zapewnienie sobie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Korzyści z morsowania nie powinny jednak przysłaniać zdrowego rozsądku: do wejścia do zimnej wody trzeba się odpowiednio przygotować. Co warto kupić na dobry początek z morsowaniem? Oto gotowa lista.

Wygodny dres

Nad wodę warto wybrać się w dresie, który zapewni nam odpowiedni komfort termiczny, jest wygodny, można go szybko zdjąć, a także założyć po wyjściu z wody.

Czapka i rękawiczki

Na dobry początek nie radzimy próbować ekstremalnej formy morsowania z zanurzaniem głowy w lodowatej wodzie. Debiutanci bezwzględnie powinni mieć założoną czapkę oraz rękawiczki, by uniknąć bolesnego odmrożenia palców.

Strój kąpielowy

Morsowanie w piance jest lekko naciągane, dlatego lepszym wyborem będzie tutaj zwykły strój kąpielowy – w przypadku pań jednoczęściowy, natomiast panom wystarczą kąpielówki.

Szlafrok

Jeśli go nie masz, to zainwestuj w ciepły, gruby szlafrok przed debiutanckim zanurzeniem się w lodowatej wodzie. Po wyjściu z niej musisz się szybko opatulić, a szlafrok idealnie się do tego nadaje. Pozwoli Ci podnieść ciepłotę ciała i osuszyć się na tyle, aby po kilku minutach móc wskoczyć w dres.

Klapki

Niezbędne podczas morsowania, bo stanie na gołej ziemi po wyjściu z lodowatej wody jest wyjątkowo nieprzyjemne. Możesz również rozważyć zakup butów do wody, które są o tyle praktyczne, że nie trzeba ich zdejmować po wyjściu z morza czy z jeziora, a przy tym chronią stopy przed nadepnięciem na kamień, konar etc.

Karimata

To jeden z morsowym patentów, który warto wykorzystać. Karimata przydaje się, aby stanąć na niej po wyjściu z wody i osuszyć stopy ręcznikiem. Dzięki temu szybciej zrobi Ci się ciepło i unikniesz przeziębienia.

Termos

Kubek gorącej herbaty to idealnie zwieńczenie morsowania! Przed wyjściem z domu przygotuj sobie ciepły napój, ale pozbawiony alkoholu (ten – wbrew obiegowej opinii – wychładza organizm, zamiast go rozgrzewać).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.