Co kupić na pierwszy survival? Kompletujemy podstawowy zestaw

Jerzy Biernacki
30.04.2021

W Polsce stale przybywa fanów survivalu. Filmiki poradnikowe pokazujące tajniki tzw. bushcraftu biją rekordy popularności. Coraz więcej osób marzy o tym, aby sprawdzić się w dziczy i choć na kilka dni odciąć się od cywilizacji. Jeśli właśnie planujesz swój pierwszy survival, to na dobry początek skompletuj zestaw potrzebnych akcesoriów. Sprawdź, co koniecznie musisz kupić.

Apteczka

Wybranie się na survivalową przygodę bez apteczki jest bardzo nierozsądne. Nie musisz oczywiście taszczyć ze sobą pokaźnego zestawu akcesoriów do udzielania pierwszej pomocy. Koniecznie jednak zabierz podstawowe środki opatrunkowe, jak kilka bandaży, opaskę elastyczną, koc ratunkowy (przyda się, gdybyś musiał długo czekać na pomoc), plastry, wodę utlenioną lub inny środek do dezynfekowania ran.

Nóż

Trudno byłoby sobie wyobrazić survival bez noża. W zależności od tego, gdzie i na jak długo się wybierasz możesz kupić poręczny nóż składany (tzw. folder) lub nóż na szyję (tzw. neck knife). Jest uniwersalny, praktyczny i powinien wystarczyć do np. rozdrobnienia drewna na rozpałkę. Jeśli jednak planujesz zbudować w lesie szałas z tego, co znajdziesz wokół siebie, to potrzebny będzie Ci dużo większy nóż, a może nawet maczeta.

Menażka

Menażka zapewni Ci stały dostęp do wody, co jest kluczowe podczas survivalu i ważniejsze nawet od jedzenia. Pamiętaj, aby mądrze gospodarować wodą, ponieważ nie możesz mieć pewności, że uda Ci się znaleźć jej źródło na odludziu.

Latarka

Wybierając się w leśną gęstwinę, w której zamierzasz spędzić noc czy dwie, koniecznie musisz mieć dobrą latarkę. Najlepiej sprawdzi się tutaj czołówka, która nie ogranicza ruchów i pozwala Ci zachować wolne ręce. Dodatkowo warto mieć przy sobie latarenkę LED, którą ustawisz przed namiotem w celu odstraszania dzikich zwierząt.

Krzesiwo

No dobrze, może być też zwykła zapalniczka, ale jeśli chcesz się naprawdę porządnie wkręcić w survival i sprawdzić się w trudnych warunkach terenowych, to jednak polecamy zainwestować w krzesiwo. Wcześniej koniecznie przetestuj jego działanie, aby uniknąć niepotrzebnych nerwów w wilgotnym lesie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.