Co kupić na garden party?

Andrzej Winnicki
21.04.2020

Garden party, czyli przyjęcie w ogrodzie, to świetny pomysł na to, aby zorganizować imprezę dla rodziny czy znajomych w pięknych okolicznościach przyrody. Takie rozwiązanie jest również bardzo praktyczne. Ogród stwarza warunki do tego, aby np. dzieci mogły się wyszaleć i nie marudzić rodzicom nad uchem. Goście z kolei mogą się poczuć bardzo swobodnie. Odpada nam też uciążliwe sprzątanie domu po imprezie. Chcąc zorganizować garden party trzeba oczywiście ruszyć na zakupy i zaopatrzyć się w kilka niezbędnych rzeczy. Jakich? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Papierowe obrusy

Tak, papierowe. Są najlepszym wyborem na garden party, ponieważ:

  • Są bardzo tanie
  • Po imprezie wystarczy je zwinąć i wyrzucić
  • Odpada nam problem z praniem i prasowaniem obrusów
  • Gdy się zniszczą, nikt nie będzie sobie rwać włosów z głowy
  • Fajnie pasują do ogrodowego charakteru imprezy

Zwróć również uwagę na to, że na rynku są dostępne bardzo eleganckie obrusy papierowe, z koronkami i innymi ozdobami. Dlatego przekonaj się do takiego rozwiązania i zaskocz nim swoich gości.

Papierowe i plastikowe naczynia

Idealnie byłoby postawić na w 100% ekologiczne naczynia i akcesoria, ale nie jest to do końca możliwe – chociażby trudno jest sobie wyobrazić krojenie mięsa papierowym nożem. Generalnie natomiast zachęcamy do tego, aby postawić na jednorazowe przybory, bo są super praktyczne – po imprezie po prostu je wyrzucisz, nie męcząc się ze zmywaniem.

Dodatkowe oświetlenie

Jeśli planujesz dłuższą imprezę w ogrodzie, to warto zawczasu przewidzieć kwestię oświetlenia. Można to rozwiązać na wiele sposobów. Mając dostęp do źródła energii można postawić na lampy halogenowe. W innym przypadku świetnie sprawdzą się girlandy zasilane na baterie czy lampiony ze świecami – są bardzo klimatyczne, idealnie pasują do charakteru garden party i zrobią doskonałe wrażenie na Twoich gościach.

Meble ogrodowe

Jeśli ich nie masz lub jest ich po prostu za mało, trzeba będzie zainwestować w dodatkowy zestaw. Pamiętaj przy tym, aby nie decydować się na posadzenie gości na zwykłych krzesłach z domu. Ustawione na trawie nie zapewnią komfortu (nogi będą się non stop wbijać w murawę), a przy tym mogą się po prostu zniszczyć. W ostateczności możesz też rozważyć wypożyczenie mebli imprezowych, np. wykonanych z palet czy też bardzo wygodnych ławostołów. Dla bezpieczeństwa (niepewna pogoda) warto także wypożyczyć namiot imprezowy na odpowiednią liczbę osób.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.