Co kupić dziecku, które zaczyna naukę tańca?

Marek Szydełko
03.01.2022

Taniec to jedna z najpopularniejszych form ruchu. W ostatnich latach w Polsce przybyło setki, jeśli nie tysiące szkół, które przekazują tajniki tańca zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jeśli Twoja pociecha marzy o tym, aby nauczyć się tańczyć np. w stylu jazzowym, hip-hopowym czy dancehallowym, to zacznij od znalezienia odpowiedniej szkoły, a następnie skompletuj niezbędny zestaw akcesoriów dla dziecka. Co trzeba mu kupić już na sam początek nauki? Oto gotowa lista.

Wygodny strój

Nie ma tutaj sztywnych wytycznych, dlatego najlepiej zapytać trenera lub trenerkę o to, jaki strój u dzieci preferuje na bazie własnego doświadczenia. Zwykle idealnie sprawdzają się legginsy i spodnie dresowe (byle nie za duże) oraz zwykły t-shirt. Z czasem szkoła prawdopodobnie zaproponuje dla dzieci stroje turniejowe, które będą potrzebne podczas prób oraz oczywiście występów przed publicznością.

Bidon

Jest niezbędny, ponieważ dziecko musi mieć stały dostęp do wody podczas zajęć, które nierzadko trwają grubo ponad godzinę i są bardzo wyczerpujące. Bidon sprawdzi się lepiej niż ciągłe kupowanie wody butelkowanej. Po pierwsze: oszczędzamy pieniądze. Po drugie: nikt nie skorzysta przez pomyłkę z bidonu dziecka. Po trzecie: to ukłon w stronę środowiska naturalnego.

Plecak

Te wszystkie akcesoria taneczne trzeba jeszcze gdzieś pomieścić, dlatego kolejnym zakupem jest plecak lub ewentualnie torba sportowa (w przypadku młodszych dzieci plecak będzie lepszym wyborem). Zwróć uwagę na to, aby był dostatecznie pojemny i zawierał kilka praktycznych kieszonek, do których dziecko może włożyć np. przekąskę, bidon z wodą czy telefon.

Opaska dla dziewczynki

Wśród uczniów szkół tanecznych dominują dziewczynki, a jeśli Twoja córka ma dłuższe włoski, to koniecznie zaopatrz ją w szeroką, sportową opaskę. Wiązanie włosów na zajęcia taneczne kompletnie się nie sprawdza, a opaska i owszem. Gwarantuje ona przytrzymanie włosów na miejscu, dzięki czemu nie będą one zasłaniać dziecku oczu.

Bezpalcówki

Będą potrzebne raczej na późniejszym etapie nauki, kiedy dzieci zaczną już tworzyć układy i wykonywać konkretne figury. Bezpalcówki kupisz w Internecie lub w stacjonarnym sklepie dla tancerzy – kosztują około 30-50 złotych i jedna para powinna wystarczyć na cały rok szkolny.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.