Co kupić do uprawiania jogi w domu?

Marek Szydełko
18.08.2022

Uprawianie jogi jest coraz popularniejsze i trudno się temu dziwić. Wszyscy czujemy, że potrzebujemy wyciszenia, relaksu, a przy okazji zadbania o formę i zdrowie fizyczne. Problem w tym, że nie narzekamy na nadmiar wolnego czasu. Joga jest o tyle fajna, że można ją uprawiać w domu, posiłkując się internetowymi kursami. Chcesz zacząć swoją przygodę z jogą? W takim razie na dobry początek zaopatrz się w kilka przydatnych akcesoriów.

Wygodny strój

Możesz oczywiście ćwiczyć w dresie czy w legginsach, natomiast pamiętaj, że joga wbrew pozorom jest dość wymagająca kondycyjnie. Pisząc krótko: podczas treningu solidnie się spocisz. Dlatego dobrze będzie jednak mieć osobny strój tylko do uprawiania jogi.

Mata do jogi

Nie musi to być wcale jakaś specjalna mata za ciężkie pieniądze. Śmiało możesz poprzestać na zwykłej macie treningowej, która kosztuje kilkadziesiąt złotych i kupisz ją w każdym sklepie sportowym czy w Internecie.

Akcesoria do jogi

Wybór akcesoriów dedykowanych uprawianiu jogi jest bardzo szeroki, ale podkreślamy, że nie wszystko będzie Ci potrzebne. Na początek nie warto też inwestować dużych pieniędzy w akcesoria, skoro nie masz pewności, czy joga przypadnie Ci do gustu.

Jeśli chodzi o konkretne produkty, to na pewno warto mieć na uwadze zakup pasków, klocków, opasek, wałków, bolsterów czy kół do jogi.

Wygodna, profilowana poduszka

Taka poduszka świetne sprawdza się nie tylko w trakcie uprawiania jogi, ale również do medytowania czy po prostu odpoczynku po treningu. Zainwestuj w markową poduszkę ortopedyczną, która pod względem twardości i wyprofilowania jest idealnie dopasowana do kondycji Twojego kręgosłupa oraz masy ciała.

Kadzidełka lub świece zapachowe

Po skończonym treningu jogi zaleca się medytację. Poświęć kilkanaście minut na totalne odcięcie się od świata. Początki z medytacją nie są łatwe, ale z czasem nabierzesz takiej wprawy, że będziesz w stanie medytować nawet… w autobusie czy pociągu.

Aby umilić sobie medytację, a może nawet sam trening jogi, zainwestuj w kadzidełka lub świece zapachowe. To niewielki koszt.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.