Co kupić do samodzielnej stylizacji włosów?

Jerzy Biernacki
10.02.2021

Chyba każda kobieta marzy o tym, aby zawsze wyglądać tak, jak świeżo po wizycie u fryzjera. Niestety, ten efekt zwykle utrzymuje się tylko do pierwszego umycia włosów. Nie jest natomiast tak, że aby czuć się komfortowo i atrakcyjnie musisz regularnie odwiedzać salon fryzjerski i wydawać krocie na układanie fryzury. Wiele jesteś w stanie zrobić sama, o ile zaopatrzysz się w te podstawowe przybory do stylizacji włosów.

Odżywka

Zaskoczona? Co prawda odżywka niespecjalnie nadaje się do stylizacji włosów, ale nie o to tutaj chodzi. Zadbane, odżywione pasma są dużo bardziej podatne na układanie. Jeśli więc Twoje włosy są osłabione, cienkie, wyraźnie zmęczone np. po zimie, to zanim kupisz jakiekolwiek przybory do stylizacji zainwestuj w dobrą odżywkę, która przywróci Twoje pasma do porządku.

Prostownica

Trudno byłoby sobie bez niej wyobrazić samodzielną stylizację włosów. Dobrze wiemy, że prostownica ma „złą prasę” i zrzuca się na nią całe złe, jakie dotyka nasze pasma. To jednak grube nadużycie. Umiejętnie stosowana prostownica wcale nie niszczy włosów, o ile oczywiście wybierzesz model z funkcjami chroniącymi pasma przed wysoką temperaturą. Wskazane jest również używanie kosmetyków termochronnych.

Opcjonalnie lokówka

Lokówka nie jest niezbędna do stylizowania włosów, ponieważ efektowne loki możesz uzyskać także przy pomocy prostownicy. Jeśli jednak chcesz to zrobić szybko i osiągnąć trwały efekt, to bez lokówki raczej się nie obejdzie.

Suszarka

Zadziwiające, jak często bagatelizujemy jej wpływ na proces stylizowania fryzury. Suszarka jest niezbędna do tego, aby np. podtrzymać efekt stylizacji. Przy jej pomocy można uzyskać bardzo ciekawe rezultaty nawet bez stosowania kosmetyków.

Krem do stylizacji fryzur

Krem jest dużo lepszym wyborem niż np. żel, ponieważ zapewnia naturalny efekt. Nie jest widoczny na włosach, nie skleja pasm, łatwo się wciera i wydziela przyjemny zapach. Zaopatrz się w dobry krem do stylizacji włosów szczególnie wtedy, gdy masz dość krótkie kosmyki.

Suchy szampon

To bardzo fajny kosmetyk, który powinien się znaleźć w kosmetyczce każdej włosomaniaczki czy po prostu kobiety chcącej wyglądać efektownie w dowolnej sytuacji. Suchy szampon nie tylko pozwala błyskawicznie rozwiązać problem przetłuszczonych włosów, ale także unosi pasma, co umożliwia uzyskanie fajnych efektów stylizacyjnych wyłącznie przy pomocy własnych palców.

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.