Co kupić do samodzielnego prania tapicerki samochodowej?

Piotr Kowalczyk
16.08.2023

W już kilkuletnim samochodzie tapicerka materiałowa może być w tragicznym stanie – nawet jeśli tego nie widać. Kierowcy często są zaskoczeni faktem, że ich teoretycznie czyste fotele i kanapa w rzeczywistości kryją w sobie masę brudu. Rozsądnie jest zatem okresowo wyprać tapicerkę samochodową, co można zrobić samodzielnie. Najpierw jednak musisz się zaopatrzyć w kilka akcesoriów, które wymieniamy w naszym poradniku.

Płyn do prania tapicerek

Listę zakupów zaczynamy od płynu do prania tapicerki samochodowej. Owszem, może to być płyn także do zwykłych mebli tapicerowanych, natomiast rekomendujemy zakup produktu typowo do auta, który skuteczniej radzi sobie z usuwaniem wieloletnich zabrudzeń. Nie jest to kosztowny preparat, bez problemu znajdziesz takie płyny na Allegro czy innych platformach zakupowych.

Koszt: od około 20 zł za butelkę 750 ml.

Szczotka

Najlepiej, aby była to szczotka w formie nasadki na wiertarkę/wkrętarkę. Dzięki temu wyczyścisz tapicerkę znacznie dokładniej, wkładając w to dużo mniej pracy. Takie szczotki kosztują dosłownie kilka-kilkanaście złotych, a znacząco ułatwiają proces prania tapicerki samochodowej i można je wykorzystywać wielokrotnie.

Koszt: od około 15 zł za pojedynczą szczotkę.

Odkurzacz z funkcją prania

Zakup takiego odkurzacza może Ci się naprawdę szybko zwrócić – wystarczą 2-3 samodzielne prania tapicerki. Nie mamy tutaj na myśli profesjonalnego odkurzacza piorącego, ale taki z funkcją pracy na mokro, wyposażony w nasadkę do odsysania nadmiaru wody z tapicerki.

Taki odkurzacz można obecnie kupić za około 300 złotych, dokładając do tego nasadkę za 50 zł. W ten sposób zyskasz gotowy sprzęt do porządnego wyprania tapicerki w swoim samochodzie.

Koszt: od 300 zł za sam odkurzacz + od 50 zł za nasadkę do prania tapicerki.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.