Co kupić do pielęgnacji skórzanej tapicerki w samochodzie?

Mateusz Nowak
02.08.2021

Skórzana tapicerka jeszcze kilkanaście lat temu była przymiotem wyłącznie aut klasy premium. Obecnie coraz częściej można ją zamówić nawet w modelach segmentu B. Bez wątpienia jest efektowna, całkiem praktyczna, ale przy tym wymaga regularnej pielęgnacji – w przeciwnym razie szybko straci urok. Co zatem warto kupić, aby prawidłowo zadbać o skórzaną tapicerkę w samochodzie? Sprawdź gotową listę produktów.

Specjalne chusteczki

Warto się w nie zaopatrzyć, ponieważ ułatwiają codzienne utrzymanie skórzanej tapicerki w czystości. Chusteczki są nasączone balsamem nadającym skórze połysk oraz substancją czyszczącą, dzięki czemu można łatwo usunąć z foteli kurz i paprochy. Takie chusteczki nie są jednak przeznaczone do kompleksowej pielęgnacji skórzanej tapicerki.

Ręczny odkurzacz

Jest bardzo przydatny i powinien stanowić obowiązkowe wyposażenie dla każdego kierowcy, który dba o porządek w swoim aucie. Ręczny odkurzacz ma stosunkowo niewielką moc ssania, natomiast jest ona wystarczająca do bieżącego usuwania różnych paprochów czy piasku spod dziecięcych butów. Ważne, aby odkurzacz był wyposażony w miękką końcówkę, która nie uszkodzi skórzanej tapicerki.

Miękka ścierka

Może to być na przykład ścierka z mikrofibry. Fajnie sprawdza się ona do codziennego przecierania fotela kierowcy, który dość szybko zaczyna się brudzić od spodni i kurtki. Taką ścierkę wystarczy zwilżyć wodą i przetrzeć nią skórę po każdej podróży – zapewni to dodatkowe nawilżenie, co zapobiega spękaniom.

Balsam do skóry

Nieodzowny w sytuacji, gdy chcesz przywrócić skórzanej tapicerce piękny wygląd i zadbać o nią w sposób kompleksowy. Taki balsam jest dostępny w butelkach z atomizerem, co ułatwia aplikację – albo bezpośrednio na skórę, albo na miękką ścierkę. Pamiętaj, aby nakładać środek dokładnie, w równej ilości, nie pomijając zakamarków i zagnieceń.

Środek myjący do skórzanej tapicerki

Używamy go raz w miesiącu, by odświeżyć wygląd skórzanej tapicerki, a przede wszystkim pozbyć się brudu z porów. Nie pomijaj tego etapu dbania o fotele i kanapę, nawet jeśli masz w samochodzie czarną skórę, na której nic nie widać. Już po pierwszym użyciu będziesz zdziwiony, jak bardzo brudna była tapicerka w Twoim aucie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.