Co kupić do kreatywnego spędzania czasu z dzieckiem? Gotowa lista dla rodziców!

Krzysztof Jagielski
10.03.2022

Przychodzi sobotnie przedpołudnie, dziecko koniecznie chce się bawić z rodzicami, a tu brakuje pomysłów na fajne spędzenie tego bezcennego czasu. Znasz to? W takim razie wykorzystaj naszą wskazówkę i postaw na zajęcia kreatywne. To naprawdę nic trudnego, a zapewnia masę frajdy nie tylko dziecku. Na dobry początek kup potrzebne rzeczy, których gotową listę znajdziesz w naszym poradniku,

Plasteliny

Uwielbiane przez każde dziecko, dlatego jeśli szukasz czegoś, co na pewno będzie strzałem w dziesiątkę, to plasteliny powinny znaleźć się na szczycie Twojej listy zakupowej. Od razu zaznaczamy, że nie musisz kupować całego zestawu z zabawką znanej marki – takie gadżety są drogie. W zupełności wystarczą zwykłe plasteliny w paczce czy w kubełkach, które są o tyle lepsze, że wymuszają kreatywne myślenie.

Kredki i inne przybory plastyczne

To oczywista pozycja na liście, ale warto o tym przypomnieć, ponieważ nie w każdym domu znajduje się wystarczający zapas kredek. Pamiętaj również, że kredki muszą być dopasowane do wieku dziecka i tym samym jego małej motoryki. Przedszkolak potrzebuje kredek świecowych, starsze dziecko natomiast powinno już korzystać z kredek ołówkowych.

Farbki plakatowe

Nie znamy dziecka, które nie uwielbia malować farbkami. Choć zawsze jest przy tym sporo bałaganu, to można sobie z tym łatwo poradzić po prostu rozkładając stare gazety. Farbki są tanie, bez problemu zmywają się z podłogi i mebli, da się je łatwo sprać z ubrań. Pozwalają natomiast uwolnić dziecięcą  kreatywność oraz przy okazji świetnie stymulują rozwój wspomnianej wcześniej małej motoryki.

Brystol

Blok ze sztywnymi kartkami jest niezbędny, aby dziecko miało na czym tworzyć swoje dzieła. Brystol przyda się jednak nie tylko do rysowania i malowania, ale też szkicowania czy wykonywania różnych figurek z plasteliny, jako podstawka dla nich.

Krepa

Mała rzecz a cieszy – tak można krótko opisać czym dla dziecka jest krepa. To niby tylko kawałek pofalowanego papieru, natomiast z krepy można wyczarowywać prawdziwe cuda. Świetnie sprawdza się do wykonywania prac plastycznych, można ją wyrywać i z kawałków tworzyć całe obrazy. To super zabawa zwłaszcza dla młodszych dzieci.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.