Co kupić do firmy przeprowadzkowej?

Krzysztof Jagielski
13.04.2021

Firma świadcząca usługę przeprowadzek to bardzo dobry pomysł na biznes. Polacy coraz chętniej zmieniają miejsce zamieszkania, przede wszystkim wyprowadzając się z mieszkania w mieście do domu na wsi. Wiele osób potrzebuje pomocy przy przetransportowaniu swojego dobytku i tutaj właśnie pojawia się profesjonalna firma przeprowadzkowa. Jeśli właśnie planujesz ją założyć, to na dobry początek sprawdź, co będzie Ci potrzebne.

Samochód dostawczy

Zaczynamy od najbardziej oczywistego elementu wyposażenia każdej firmy przeprowadzkowej. Musisz przecież mieć w czym przewozić meble i inne precjoza należące do klientów. Wybierając samochód dostawczy zwróć uwagę na to, czy jego paka jest dostatecznie wysoka, aby zmieściła się w niej stojąca lodówka – to zwykle najbardziej problematyczny element.

Kartony i folie bąbelkowe

Choć klienci mogą mieć własne kartony, to jednak lepiej nie brać tego za pewnik. Dla świętego spokoju zainwestuj w odpowiedni zapas kartonów oraz folii bąbelkowych, ponieważ z pewnością będą Ci się trafiać zlecenia kompleksowe, czyli obejmujące zapakowanie przedmiotów należących do klientów i ich prawidłowe zabezpieczenie na czas transportu. Kartonów możesz też poszukać w sklepach spożywczych i dyskontach – często można je dostać za darmo.

Rękawice antypoślizgowe

Podstawowy element wyposażenia członków ekipy przeprowadzkowej. Rękawice powinny być miękkie, elastyczne oraz zawierać warstwę gumowaną, która zapobiega wyślizgiwaniu się przedmiotów z rąk. To minimalizuje ryzyko np. upuszczenia telewizora czy innej cennej rzeczy.

Obuwie za kostkę

Nie musi to być koniecznie obuwie robocze. Ważne, aby sięgało za kostkę, ponieważ w tej pracy bardzo łatwo można się nabawić kontuzji stawu skokowego, na przykład podczas schodzenia ze schodów.

Pasy transportowe

Służą do zabezpieczania ładunku na czas transportu i nie można sobie bez nich wyobrazić działalności w tej branży. Pasy transportowe pozwolą Ci solidnie przymocować meble czy inne przedmioty na pace samochodu, dzięki czemu na pewno się nie przewrócą i dojadą na miejsce w jednym kawałku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.