Co kupić do firmy budowlanej, aby poprawić komfort pracowników zimą?

Piotr Kowalczyk
22.02.2021

Zima już dawno przestała być martwym okresem w branży budowlanej. Obecnie zdecydowana większość firm kontynuuje roboty nawet wtedy, gdy temperatura powietrza oscyluje w okolicach zera. Obowiązkiem pracodawcy jest jednak zapewnić swoim pracownikom komfortowe warunki, aby z jednej strony poprawić ich wydajność, a z drugiej zadbać o ich bezpieczeństwo. Co zatem warto kupić do firmy budowlanej przed rozpoczęciem się zimy? Sprawdź te propozycje.

Nagrzewnica

Jest to niezbędny element wyposażenia każdej ekipy budowlanej, która realizuje roboty w sezonie zimowym. Nie ma tutaj znaczenia, czy mówimy o pracach prowadzonych na zewnątrz, czy może wewnątrz pomieszczeń – pracownicy muszą mieć zapewniony choćby minimalny komfort termiczny. Najpopularniejsze na polskim rynku są nagrzewnice gazowe, choć warto rozważyć także zakup modelu elektrycznego, idealnie nadającego się do pomieszczeń ze słabą wentylacją.

Maszt oświetleniowy

Maszt będzie odpowiednim wyborem w sytuacji, gdy firma realizuje roboty w dużych budynkach, na przykład użyteczności publicznej, jak również na zewnątrz. Zimą problemem jest nie tylko niska temperatura, ale także szybko zapadający zmrok i późny świt. Aby nie skracać niepotrzebnie dnia pracy należy wyposażyć pracowników w maszty oświetleniowe, ewentualnie w lampy robocze, które są o tyle praktyczniejsze, że spokojnie mieszczą się w bagażniku samochodu.

Zimowe ubrania robocze

To podstawa, jeśli mówimy o zapewnieniu pracownikom komfortu i bezpieczeństwa. Pracodawca ma obowiązek wyposażyć pracowników w ubrania robocze, jak i środki ochrony osobistej, do których zaliczamy między innymi rękawice czy kaski. Warto zainwestować w sprzęt chroniący przed zimnem, a jednocześnie zapewniający swobodę ruchów. W skład zimowego ubioru roboczego powinny wchodzić spodnie z podszewką polarową, kurtka, opcjonalnie kamizelka oraz oczywiście buty na grubej podeszwie i z ocieplającą wyściółką.

Przenośną kuchnię

Nie jest to priorytet, natomiast pracownicy z pewnością docenia fakt, iż pracodawca umożliwia im przygotowanie sobie ciepłych posiłków w czasie przerwy. Przenośna kuchnia z dwoma palnikami zajmuje mało miejsca, a świetnie sprawdzi się w warunkach polowych, kiedy np. nie ma możliwości zapewnienia pracownikom posiłków regeneracyjnych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.