Co kupić, by zaprowadzić porządek w garażu?

Marek Szydełko
02.10.2020

Garaż jest bardzo przydatnym pomieszczeniem dla każdego fana motoryzacji. Służy nie tylko do parkowania samochodu i chronienia go przed niekorzystnymi warunkami środowiskowymi. Często pełni także funkcję przydomowego warsztatu, w którym można przechowywać różne przedmioty i dokonywać drobnych napraw w aucie. Większość właścicieli garaży ma jednak problem z utrzymaniem w nich porządku. Aby nie było to ani trudne, ani czasochłonne, warto zainwestować w kilka przydatnych rzeczy.

Haki lub stojak do kół/opon

Zwykle to właśnie koła lub opony zajmują najwięcej miejsca i zagracają pomieszczenie. Nigdy nie wiadomo, gdzie i jak je przechowywać, aby przetrwały w dobrej kondycji do wiosny/zimy. Rozwiązaniem tego problemu są specjalne stojaki lub haki na opony i koła. Nie jest to duży wydatek – porządny stojak można kupić za około 150 złotych, a jeden hak za kilkanaście złotych.

Tablica na podręczne narzędzia

Podręczne narzędzia, czyli śrubokręty, klucze, nasadki i miary mają to do siebie, że bardzo lubią ginąć. Aby tego uniknąć warto zainwestować w porządną tablicę narzędziową. Zajmuje bardzo mało miejsca, można ją przyczepić do dowolnej ściany i mieć takie drobniejsze narzędzia zawsze pod ręką.

Szafka narzędziowa

Przyda się do przechowywania większych narzędzi, w tym tych elektrycznych. Dodatkowo możesz w niej trzymać różne akcesoria motoryzacyjne, które zwyczajowo walają się pod podłodze czy parapetach, jak kable rozruchowe, łańcuchy śniegowe, kosmetyki do pielęgnacji auta oraz zapasowe kołpaki.

Organizer na drobiazgi

Tę funkcję może pełnić nawet mała skrzynka narzędziowa. Organizer posłuży do przechowywania drobnych akcesoriów motoryzacyjnych, które w każdym innym przypadku ciągle się gubią. Mamy tutaj na myśli chociażby zapasowe żarówki, śruby do kół, opaski zaciskowe, klucz do kół czy bezpieczniki.

Podkład warsztatowy

Jest bardzo przydatny wtedy, gdy zamierzamy wykonać jakieś prace przy samochodzie i nie chcemy ubrudzić całej podłogi, na przykład olejem czy błotem z podwozia. Funkcję takiego podkładu może pełnić zwykła folia, choć lepiej sprawdzi się tutaj mata warsztatowa – ważne, aby była plamo- i olejoodporna. Ten niedrogi drobiazg bardzo ułatwi utrzymanie porządku w garażu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.