Chcesz kupić ubrania dla dziecka znajomych na prezent? Skorzystaj z naszych wskazówek

Krzysztof Jagielski
13.01.2023

Ubrania to jeden z najpopularniejszych prezentów dla dziecka. Są bardzo oczekiwane przez rodziców, którzy dobrze wiedzą, jakie koszty generuje zakup nowych ubranek, nawet dla niemowląt. Jeśli to Ty masz być autorem prezentu i właśnie przymierzasz się do zakupu ubrań dla dziecka znajomych, to na dobry początek poznaj i wykorzystaj kilka cennych wskazówek. Dzielimy się nimi w naszym poradniku.

Najpierw skontaktuj się z rodzicami dziecka

Kupowanie ubrań dla dziecka „na wyczucie” zwykle źle się kończy. Jeśli chcesz uniknąć sytuacji, w której Twój prezent trafi do kartonu czy na OLX, to na dobry początek zapytaj rodziców dziecka, co naprawdę może im się przydać. Być może dziecko ma już bardzo dużo ubranek zimowych, natomiast mało wiosennych i letnich? Może rodzice bardzo ucieszyliby się z ładnej kurtki czy zestawu na śnieg? Nie wahaj się o to zapytać, co zagwarantuje, że prezent będzie trafiony.

Nie przesadzaj z ceną

Kupowanie ubranek dziecięcych z najwyższej półki, zwłaszcza drogiej marki, to przerost formy nad treścią. Jeśli wiesz, że rodzice obdarowanego dziecka nie mogą sobie pozwolić na taki zakup, to nie stawiaj ich w kłopotliwej sytuacji. Zwłaszcza, że dzieci momentalnie wyrastają z ubrań, przez co może się okazać, że np. spodenki za 200-300 złotych zostaną założone kilkanaście razy i skończą na dnie szafy.

Stawiaj na funkcjonalność

Ubrania dla dziecka mogą i powinny być ładne, efektowne, dobrze dopasowane, natomiast rodzice z reguły oczekują, aby były stosunkowo trwałe, wygodne, wykonane z dobrych, naturalnych materiałów oraz łatwe w pielęgnacji i zakładaniu. Warto to wszystko uzgodnić z rodzicami adresata prezentu, aby nie uszczęśliwiać ich na siłę prezentem, który i tak nie będzie później zakładany dziecku.

Zapytaj o ulubionych bohaterów dziecka

Jeśli dziecko, któremu chcesz sprawić prezent, ogląda już bajki, to na pewno ma swoich ulubionych bohaterów. Warto o to zapytać rodziców dziecka, co pozwoli Ci idealnie trafić z prezentem i wywołać szczerą radość u malucha, który np. dostanie bluzę ze swoim ulubieńcem z „Psiego Patrolu” czy „Minionków”.  

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.