Chcesz biegać jesienią i zimą? Kup te rzeczy dla wygody i bezpieczeństwa

Andrzej Winnicki
03.02.2020

Bieganie stało się bardzo popularne, zwłaszcza wśród osób, które chcą szybko osiągnąć efekt w postaci zgubienia nadprogramowych kilogramów. Ta forma aktywności momentalnie wchodzi w krew, dlatego nie brakuje biegaczy, którzy kontynuują swoją pasję również w sezonie jesienno-zimowym. Trzeba przy tym pamiętać, że bieganie w niesprzyjających warunkach wymaga przede wszystkim zadbania o swój komfort i bezpieczeństwo. Podpowiadamy, jakie rzeczy warto kupić chcąc uprawiać jogging w okresie od listopada do marca.

Latarka-czołówka

W sezonie jesienno-zimowym poważnym problemem dla każdego biegacza jest szybko zapadający zmrok. Możesz znacząco podnieść komfort uprawnia joggingu, jeśli zainwestujesz w latarkę-czołówkę, czyli zakładaną na głowę. Oświetli ona drogę przed Tobą, dzięki czemu np. unikniesz wpadnięcia w dziurę i zminimalizujesz ryzyko poważnej kontuzji.

Odblaski

Są niezbędne i tutaj nawet nie ma sensu rozważać, czy warto w nie zainwestować. Najwygodniejsza z pewnością będzie odzież z już wszytymi elementami odblaskowymi, ale swoją funkcję spełni też zwykła kamizelka samochodowa. Tak czy inaczej odblaski być muszą, bo dzięki nim w porę zauważy Cię np. kierowca samochodu czy rowerzysta.

Buty z membraną

Membrana ma za zadanie chronić wnętrze buta przed zamoczeniem. Oczywiście jej możliwości są ograniczone, ale i tak warto zainwestować w buty do biegania z membraną, dzięki którym unikniesz konieczności przerwania treningu z powodu wbiegnięcia w kałużę. Takie buty wcale nie muszą też być znacząco droższe niż „zwykłe”. Poluj na promocje, które zawsze zaczynają się właśnie jesienią.

Odzież funkcyjna

Bieganie jesienią i zimą jest mniej przyjemne z uwagi na niską temperaturę. Częściowo możesz rozwiązać ten problem inwestując w odzież funkcyjną, która z jednej strony zapewnia skuteczne odparowywanie potu, a z drugiej nie ogranicza ruchów i nie dopuszcza do wychłodzenia organizmu. Markowa odzież jest niestety dość droga, dlatego możesz ją kompletować etapami. Na początek zainwestuj w dobre spodnie, rękawiczki i czapkę. Później przyjdzie czas na bluzę.

Maska antysmogowa

Mnóstwo biegaczy świadomie rezygnuje z uprawnia joggingu na powietrzu w sezonie jesienno-zimowym z uwagi na smog. Skutecznym sposobem na uchronienie się przed wdychaniem pyłów zawieszonych i innych świństw jest maska antysmogowa. Wybierz taką, która posiada wysokiej jakości filtr – nie tylko wyłapujący zanieczyszczenia, ale także nieograniczający w znacznym stopniu przepływu powietrza.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.