Buty dla przedszkolaka na wiosnę i lato – jakie kupić?

Remigisz Szulc
12.05.2023

Masz w domu przedszkolaka? W takim razie ze zdwojoną siłą odczuwasz skutki inflacji. Ubrania, zabawki, zajęcia dodatkowe, nie wspominając już o jedzeniu – wszystko mocno drożeje i drenuje portfele rodziców. Tym, na czym na pewno nie należy oszczędzać, są buty dla dziecka. Wiosną czas wybrać się do sklepu i kupić kilka par obuwia na najbliższe miesiące. Sprawdź, jakie buty będą potrzebne Twojemu przedszkolakowi w okresie wiosny i lata.

Buty sportowe

Mamy tutaj na myśli porządne buty sportowe, które dziecko będzie zakładać na rodzinne spacery, „do miasta”, a nawet na imprezy rodzinne. Takie buty muszą być świetnie dopasowane, wygodne, a przy tym estetyczne. Pod koniec sezonu dziecko będzie mogło je zużyć podczas zabaw w ogródku czy rodzinnych przejażdżek rowerowych.

Trampki do przedszkola

Tylko rozrzutni lub bardzo zamożni rodzice posyłają dziecko do przedszkola w markowym obuwiu sportowym. Dużo lepszym i ekonomiczniejszym wyborem będą poczciwe trampki za kilkadziesiąt złotych. Pamiętajmy, że dziecko nie będzie dbać o obuwie. Nie ma zatem sensu inwestować w buty z wysokiej półki, które i tak zostaną szybko zniszczone w przedszkolnej piaskownicy.

Sandałki na lato

Wiosną warto już rozejrzeć się za sandałkami, które będą niezastąpione w upalne letnie dni. Warto zainwestować w sandałki ze skóry, a przynajmniej ze skórzaną wkładką, w których dziecięca stopa nie będzie się mocno pocić, a skóra odparzać.

Gumowe chodaki na działkę lub do ogrodu

Tutaj na szczęście nie trzeba się obawiać wysokich kosztów, ponieważ chodaki marki „no name”, czyli np. marketowe, można kupić już za kilkanaście złotych. To praktyczny rodzaj obuwia, ponieważ dziecko może w nim szaleć w ogrodzie, na działce, na basenie, a nawet zabrać na wakacje – super sprawdzi się na plaży.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie