Bielizna na prezent dla przyjaciółki? Sprawdź, dlaczego to zły pomysł

Krzysztof Jagielski
16.07.2021

Twoja przyjaciółka niedługo ma urodziny, a Ty nie masz kompletnie pomysłu, co jej sprezentować? Być może zastanawiałaś się nad kupieniem jej jakiegoś ładnego kompletu bielizny – codziennej lub na specjalne okazje. Idea wydaje się być całkiem fajna, ale uwierz, że to nie będzie trafiony prezent. Dlaczego? Kilka argumentów znajdziesz w naszym poradniku.

To zbyt osobisty prezent

Nie ważne, jak blisko jesteś ze swoją przyjaciółką – nie wypada dawać bielizny komuś, z kim się nie mieszka i nie ma intymnej relacji. Wiele osób może się poczuć urażona takim prezentem, ponieważ jest on dwuznaczny. Jedyny wyjątek stanowią prezenty na wieczór panieński – tutaj wiadomo, że chodzi o zabawę, a nie o żadne podteksty. W przypadku eleganckiej bielizny wręczonej z okazji np. urodzin kontekst jest zupełnie inny.

Ekskluzywną bieliznę zostaw dla partnera przyjaciółki

Miej na uwadze, że Twój prezent może lekko zdenerwować partnera przyjaciółki, który sam rozważał kupienie jej jakiegoś kuszącego kompletu. I miał rację, ponieważ ekskluzywna bielizna jest typowym prezentem od mężczyzny dla swojej kobiety. Nie wychodź przed szereg – na pewno wpadniesz na inny, znacznie lepszy pomysł.

Problem z dobraniem odpowiedniego rozmiaru

Nawet jeśli dobrze znasz swoją przyjaciółkę i potrafisz na oko ocenić jej wymiary, to problem z pewnością pojawi się na etapie doboru biustonosza. Obecnie coraz więcej kobiet przykłada dużą wagę do tego, aby nosić perfekcyjnie dobrane staniki, ponieważ to nie tylko poprawia wygląd biustu, ale także ma korzystny wpływ na kręgosłup. Lepiej więc nie ryzykować, że wydasz sporo pieniędzy, a prezent i tak trafi na dno szuflady.

Przyjaciółka może się czuć zażenowana

Wyobraź sobie moment, w którym wręczasz przyjaciółce gustownie zapakowany prezent, po czym wyjmuje ona z torebki fikuśne stringi czy wyzywające body. Nie uważasz, że będzie miała prawo poczuć się zażenowana, a już szczególnie w sytuacji, gdy świadkami tej sceny będą inne osoby? Dlatego mężczyźni raczej wręczają swoim partnerkom bieliźniane prezenty będąc z nimi sam na sam.

Gdy spojrzysz na to od tej strony, to sama dojdziesz do wniosku, że to jednak nie jest taki dobry pomysł, jak się wcześniej wydawało.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.