Białe sneakersy są bardzo modne, ale też… problematyczne

Marek Szydełko
19.05.2022

Jeśli od dawna marzysz o tym, aby kupić sobie białe sneakersy, to możemy tylko przyklasnąć temu pomysłowi. Takie sportowe buty są super wygodne, a do tego modne i uniwersalne – łatwo dopasujesz je do każdej stylizacji codziennej. Pamiętaj natomiast, że białe sneakersy mają też kilka istotnych wad, które omawiamy w naszym poradniku.

Trzeba bardzo o nie dbać

To podstawowa zasada, do jakiej trzeba się stosować planując zakup i regularne noszenie białych sneakersów. Niestety, takie buty nie wybaczają nawet najmniejszego zaniedbania. Widać na nich dosłownie wszystko, zupełnie tak, jak na białych spodniach. Jeśli więc nie masz czasu na to, aby codziennie szorować buty, to poważnie się zastanów, czy aby na pewno białe sneakersy są dla Ciebie.

Białe sneakersy tylko od święta

Z uwagi na problematyczne utrzymanie butów w czystości warto zakładać je tylko w czasie idealnej pogody oraz wtedy, gdy nie planujesz dłuższego spaceru po mieście. Białe sneakersy idealnie sprawdzają się na imprezy pod dachem. Zakładasz je w domu, wsiadasz do samochodu i wysiadasz na utwardzonym podjeździe przed klubem czy domem znajomych.

Uważaj, gdzie się w nich wybierasz

Zakładając białe sneakersy musisz z góry wiedzieć, czy przypadkiem nie będziesz musiała przedzierać się przez pole, pokonać pieszo drogi gruntowej etc. Nie jest to dobry wybór w sytuacji, gdy impreza odbywa się na trawniku – ślady z trawy są bardzo trudne do zmycia, a pojawią się niemal na pewno. Nie zakładaj również białych sneakersów w czasie niestabilnej pogody.

Białe buty mogą zdominować stylizację

Choć białe sneakersy świetnie pasują zarówno do jeansów, jak i do sukienki, to trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że mamy tutaj do czynienia z dominującym elementem stylizacji. Takie buty zawsze będą przyciągać wzrok, co może spowodować, że pozostałe części garderoby nie zrobią na otoczeniu oczekiwanego przez Ciebie wrażenia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.