Bezprzewodowy Android Auto – czy warto kupić?

Mateusz Nowak
09.08.2023

Android Auto to bardzo przydatna funkcja w podróży, dzięki której możemy sterować telefonem z poziomu ekranu dotykowego w samochodzie. Wielu kierowców irytuje jednak konieczność stałego podłączenia telefonu do auta kablem USB. Na rynku znajdziemy już alternatywę w postaci specjalnych modułów pozwalających na bezprzewodowe korzystanie z Android Auto. Czy warto to kupić?

Argumenty na tak

Bezprzewodowe Android Auto to na pewno bardzo wygodne rozwiązanie. Nie musimy pamiętać o każdorazowym podłączeniu telefonu do samochodu kablem USB. AA będzie dostępne od razu po połączeniu się smartfonu z modułem.

Wynika z tego kolejna korzyść, jaką jest łatwiejsze utrzymanie porządku w samochodzie. Koniec z wiecznie walającymi się kablami USB, które przeszkadzają w zmienianiu biegów czy ograniczają funkcjonalność schowków.

Bezprzewodowe Android Auto, ale tylko na krótko…

Podstawowym problemem, jaki ujawni się w trakcie bezprzewodowego korzystania z Android Auto, jest błyskawiczne rozładowywanie baterii w telefonie. Nawet 100% pojemność baterii zniknie w oczach, co podważa sens korzystania z tej opcji na długiej trasie. W mieście? Jak najbardziej, natomiast planując podróż np. na wakacje i tak nie unikniesz podłączenia telefonu do ładowania.

Wspomnijmy również o dyskusyjnej jakości takich modułów. Kosztują niemało (nawet kilkaset złotych), a użytkownicy zgłaszają problemy z połączeniem, zrywaniem aplikacji, koniecznością częstego resetowania i ponownego parowania telefonu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie