Akcja serwisowa modułu EGR w BMW

Andrzej Winnicki
27.08.2019

Jesteś właścicielem samochodu marki BMW? Czytałeś różnego rodzaju doniesienia medialne mówiące o awarii występującej w części samochodów tego producenta? A może dodatkowo jeszcze przeczytałeś bardzo wiele komentarzy w mediach społecznościowych, których rzetelności i prawdziwości nie możesz zweryfikować? Najlepsze co można zrobić w takiej sytuacji, to zweryfikować docierające do nas informacje w oparciu o rzetelne źródła. Warto także zapoznać się, na czym polega wielka akcja serwisowa BMW.

Na początek- stan faktyczny.

Prawdą jest, że w części samochodów marki BMW ( mówimy o określonych modelach z określonych roczników) doszło do instalacji wadliwej części, w skrajnych wypadkach może to doprowadzić do samozapłonu samochodu. Za cały ten stan rzeczy odpowiada moduł EGR, odpowiadający za recyrkulację spalin. A konkretnie glikol wyciekający z jego chłodniczki. Ma bowiem wpływ na podnoszenie się temperatury pod maską samochodu, co w skrajnych przypadkach może prowadzić do wspomnianego samozapłonu pojazdu. Faktem pozostaje także ( o czym niektóre media czy żądni sensacji internauci nie wspominają) kwestia tego, że firma BMW wprowadziła w związku z tym wielką akcję serwisową, która jest świetnym przykładem odpowiedzialności marki w prowadzeniu biznesu i obsłudze klienta.

Akcja serwisowa BMW EGR. Co to jest?

W odpowiedzi na przypadki występowania wadliwych części, marka BMW zainicjowała wielką akcję serwisową, która obejmie wszystkie, potencjalnie zagrożone samochody. Co ważne dla kierowców- jest całkowicie bezpłatna. Zarówno diagnostyka, wymiana w przypadku znalezienia wadliwej części, jak i sam koszt wymiany. Obiektywnie rzecz biorąc bardzo dobrze świadczy to o odpowiedzialności firmy BMW względem własnych klientów.

Za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie internetowej marki lub w miejscu, gdzie kupiliśmy nasz samochód możemy się dowiedzieć czy auto, którym jeździmy znajduje się w grupie potencjalnego ryzyka. Jest to bardzo proste i wygodne. Wszystkie koszty związane z diagnozą i wymianą bierze na siebie producent samochodu. Warto o tym pamiętać – przeczytaj więcej informacji na: https://antyweb.pl/wielka-akcja-serwisowa-bmw/

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie