Akcesoria do samochodu, które przydadzą się w czasie nocnej podróży

Mariusz Siwko
27.06.2022

Planujesz daleki wyjazd samochodem i chcesz pokonać całą trasę w nocy? To może być dobry pomysł z uwagi na mniejszy ruch. Z drugiej jednak strony nocna jazda jest bardzo wyczerpująca, i to nie tylko dla kierowcy, ale również pasażerów. Właśnie z myślą o nich warto przed podróżą zaopatrzyć się w kilka przydatnych akcesoriów. Wymieniamy je w naszym poradniku.

Jaśki

Czyli po prostu małe poduszki, które będą przydatne szczególnie dzieciom i pasażerom podróżującym na tylnej kanapie. Jasiek pomoże przetrwać trudy podróży, umożliwiając w miarę komfortowy sen. Takie poduszki nie zajmują też dużo miejsca w aucie.

Kocyki

Do kompletu z poduszkami muszą być oczywiście kocyki. Sprawdzają się dużo lepiej niż grube ubrania na podróż. Rozsądniej jest np. założyć dziecku cienkie rzeczy i przed zaśnięciem przykryć je kocykiem, co zapewni spokojny sen i brak awantur podczas wielogodzinnej jazdy.

Poduszka na zagłówek

To już propozycja dla pasażera podróżującego z przodu, który chce zapewnić sobie komfortową pozycję, a może nawet uciąć sobie drzemkę. Poduszka mocowana do zagłówka jest bardzo praktyczna, ponieważ nie tylko gwarantuje wygodę, ale też nie wala się po samochodzie i mamy ją zawsze pod ręką (tzn. pod głową).

Miękkie ochraniacze na pasy bezpieczeństwa

To ciekawy gadżet, który kosztuje kilka złotych, a naprawdę może się fajnie sprawdzić w czasie długiej podróży samochodem. Ochraniacze na pasy bezpieczeństwa eliminują ryzyko np. podrażnienia skóry szyi podczas snu.

Stopery

Niezastąpione w długiej podróży samochodem, pozwalające całkowicie odciąć się od dźwięków otoczenia, zwłaszcza jednostajnego warkotu silnika oraz szumu powietrza. Stopery powinni zabrać ze sobą wszyscy pasażerowie.

Opaski na oczy

Taka opaska może bardzo ułatwić zaśnięcie, zwłaszcza osobie dorosłej, która nie może przyjąć super komfortowej pozycji do spania. Dzięki opasce światła oświetlające drogę, sygnalizatory, a nawet oświetlenie deski rozdzielczej w samochodzie przestaną być problemem i czynnikiem wybudzającym.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.