Akcesoria do pływania dla dzieci – co warto kupić?

Jerzy Biernacki
07.06.2021

Każde dziecko powinno jak najszybciej rozpocząć swoją przygodę z pływaniem i nauczyć się utrzymywać na wodzie. To kwestia bezpieczeństwa, ale też zdrowia – pływanie jest świetną formą aktywności fizycznej, redukującą ryzyko nadwagi czy otyłości oraz schorzeń kręgosłupa. Na dobry początek konieczne jest oczywiście zainwestowanie w akcesoria do pływania dla dziecka. Co warto kupić? Sprawdź w naszym poradniku.

Pływaczki

Od tego warto zacząć, ponieważ pływaczki bardzo fajnie sprawdzają się na początkowym etapie nauki pływania. Pozwalają one dziecku unosić się na wodzie bez wysiłku, tym samym zwiększając poziom bezpieczeństwa pociechy. Pamiętaj jednak, że pływaczki sprawdzają się tylko w płytkim basenie. Dziecko nie może z nich korzystać w morzu czy w jeziorze.

Deska do pływania

Kolejnym etapem jest doskonalenie techniki pływania, przede wszystkim poruszania nogami. W tym celu warto zaopatrzyć dziecko w deskę, która pozwoli mu unosić się na wodzie i płynąć w obranym kierunku. Dziecko trzyma ją w rękach i pracuje samymi nogami. To super ćwiczenie na stawy.

Dmuchane koło

Tutaj raczej mówimy o zwykłych zabawach w wodzie, ponieważ koło nie sprawdza się do nauki pływania. Jeśli jednak pociecha panicznie boi się wody, to dobrze będzie kupić jej takie akcesorium, aby mogła się przełamać. Dobrze dopasowane koło eliminuje ryzyko zanurzenia się dziecka po samą głowę, ale tutaj znów pamiętajmy, że jest to zabawka, dlatego można z niej korzystać wyłącznie w basenie i pod nadzorem dobrze pływającego rodzica.

Materac

Nie samą nauką pływania żyje dziecko. Aby zagwarantować mu odrobinę frajdy podczas przebywania w wodzie warto zainwestować w dmuchany materac. To świetny gadżet do szaleństw w wodzie, w dodatku dla całej rodziny. Wybierając materac zawsze zwróć uwagę na dopuszczalną nośność, czyli masę ciała osoby, która będzie z niego korzystać.

Makaron

Popularne makarony, czyli elastyczne rury wykończone pianką, bardzo fajnie sprawdzają się na etapie nauki pływania. W tym przypadku dziecko może już ćwiczyć nie tylko technikę poruszania nogami, ale też rękoma – wystarczy tylko przepasać je makaronem, który będzie unosić tułów pociechy na powierzchni wody.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.