Agregat tynkarski – jaki kupić?

Mateusz Nowak
28.05.2024

 

Agregat tynkarski to specjalistyczne urządzenie służące do mechanicznego nakładania tynków na ściany i sufity. Jest niezbędnym wyposażeniem firmy budowlanej świadczącej usługę kładzenia tynków. W naszym poradniku podpowiadamy, jaki agregat kupić.

Do czego przydaje się agregat tynkarski?

Agregat tynkarski przyspiesza proces nakładania tynku, znacznie poprawiając efektywność pracy i tym samym obniżając jej koszty. Umożliwia równomierne nakładanie tynku, oszczędza mnóstwo czasu i pracy, a przy tym może być używany do aplikacji różnych rodzajów tynków, zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych mas tynkarskich.

Jaki agregat tynkarski kupić do firmy?

Przede wszystkim trzeba ustalić, jaka wielkość urządzenia będzie optymalna. Do mniejszych prac remontowych wystarczy mniej wydajny model, natomiast do dużych projektów budowlanych warto inwestować w większe urządzenia.

Zwracamy uwagę, że niektóre agregaty są przystosowane do pracy z konkretnymi rodzajami tynków (np. gipsowymi, cementowo-wapiennymi). Upewnij się więc, że wybrany model jest kompatybilny z materiałami, które planujesz stosować.

Jeśli firma realizuje projekty w różnych lokalizacjach, warto zainwestować w agregat, który ma kompaktową budowę i tym samym jest łatwy do transportu.

Ponieważ mówimy tutaj o sprzęcie przeznaczonym do profesjonalnej pracy, to warto wybrać urządzenie renomowanego producentów, które gwarantuje wysoki stopień niezawodności.

Dodatkowo należy zwrócić uwagę na funkcje dodatkowe w agregacie, jak system ułatwiający czyszczenie i konserwację, regulacja prędkości podawania tynku oraz zestaw dysz różnej wielkości, które pozwalają na aplikację tynków o różnej granulacji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie